Acne Derm - Opinie, Cena, Stosowanie

Acne Derm – Opinie, Cena, Stosowanie

Acne Derm – Skład, Stosowanie, Działanie

Mimo, że kupić możemy Acne Derm bez recepty, należy pamiętać, że jest to lek. Zawiera on w swoim składzie kwas azelainowy (20%), który wykazuje działanie lecznicze przy słabym lub średnim nasileniu trądziku.

Acne Derm dostępny jest w dwóch postaciach – kremu oraz maści. Różnią się one zawartością lipidów. Maść Acne Derm przeznaczona jest dla osób, które borykają się z przetłuszczającą się skórą. Zawiera ona więcej wody i mniej lipidów, natomiast krem Acne Derm zalecany jest dla osób posiadających skórę suchą i normalną. Zawiera on 15% lipidów i 50% wody. Dodatkowo krem sprawdza się w leczeniu przebarwień.

Co to jest kwas azelainowy i jakie ma działanie?

Działanie kwasu azelainowego jest wielokierunkowe i ma on w kosmetologii szerokie zastosowanie. Zalecany jest w leczeniu skóry trądzikowej, ale też atopowej, łuszczycowej, czy borykającej się z zapaleniem mieszków włosowych. Kwas działa przede wszystkim przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie zarówno w stosunku do bakterii beztlenowych jak i tlenowych oraz przeciwzaskórnikowo. Warto podkreślić, że w przeciwieństwie do antybiotyków, nie powoduje on oporności bakterii nawet w trakcie długotrwałego stosowania. Wykazuje bardzo dobre działanie w trądziku zaskórnikowym i grudkowo-krostkowym. Hamuje powstawanie wolnych rodników i nadprodukcję łoju. Ważną informacją jest też to, że nie ma właściwości teratogennych, mutagennych, fitotoksycznych i foto-alergizujących.

Acne Derm stosowanie

Acne Derm stosuje się dwa razy na dobę, na oczyszczoną i osuszoną skórę. Cieniutką warstwę nakłada się na całą twarz, następnie myje ręce. Przy czterotygodniowym stosowaniu Acne Derm efekty są już dostrzegalne. Czas trwania kuracji uzależniony jest od stopnia zaawansowania zmian i tak naprawdę u każdego może być inny, ale aby wyniki były dobre konieczna jest kilkumiesięczna kuracja, nie dłuższa jednak niż sześć miesięcy. Jeśli wystąpią jakiekolwiek podrażnienie, należy zmniejszyć częstotliwość stosowania i używać raz na dobę lub co dwa-trzy dni. Acne Derm można stosować także latem. Większość tego typu preparatów jest dość droga, ale jeśli chodzi o Acne Derm cena jest stosunkowo niska, bo Acne Derm kosztuje ok 15 zł za 30 g. Wielu dermatologów przepisuje Acne Derm na zmiany barwnikowe. W składzie tego leku znajduje się kwas azelainowy, który hamuje syntezę melaniny, przez co Acne Derm na przebarwienia działa doskonale.

Połączenie potwierdzonego działania z niską cena daje w efekcie o Acne Derm opinie właściwie wyłącznie pozytywne.

One thought on “Acne Derm – Opinie, Cena, Stosowanie

  1. Grzeg

    Stosowałem i niestety ale słabo poszło. Nie będe odradzał, bo każdy ma inny stopień zaawansowania trądziku itd. Inny organizm. Ale mimo wszystko u mnie lipa.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *