Aknemycin maść na trądzik

Aknemycin maść na trądzik, cena

Maść Aknemycin to przepisywana na receptę maść z grupy retinoidów zawierająca antybiotyk o nazwie erytromycyna w cenie około 40zł za opakowanie 25 g, występująca również w postaci płynu. Erytromycyna to antybiotyk z grupy makrolidów i może być używana jedynie po konsultacji z lekarzem dermatologiem, ponieważ jest bardzo silnie działająca. Mechanizm działania tego antybiotyku polega na hamowaniu syntezy białek bakteryjnych. Dzięki temu wzrost i namnażanie się komórek bakteryjnych jest niemożliwy. Erytromycyna jest skuteczna wobec wielu gatunków drobnoustrojów ze względu na swoje właściwości bakteriostatyczne. Aknemycin polecany jest przede wszystkim i głównie do leczenia trądziku pospolitego, także postaci zapalnych i z obecnością grudek i krostek.

Jako, że Aknemycin jest silnie działający w bardzo wielu przypadkach okazuje się być drażniący i mieć działanie wysuszające. Choć te działanie jest nasilone zwłaszcza na początku stosowania, z czasem ustępuje. W czasie stosowania Aknemycinu zalecane jest więc bardzo silne nawilżanie skóry, zwłaszcza partii najbardziej narażonych na wysuszenie jak policzki. Nawilżać skórę należy kremami silnie regenerującymi bądź stosować filtry UV. Podczas trądziku o nawilżenie dbać trzeba tak samo jak w wypadku skóry suchej, ponieważ leki i preparaty na trądzik zazwyczaj zmniejszają wydzielanie sebum, co prowadzi do wysuszenia, a potem powstania nowych wyprysków. Aknemycin można stosować punktowo, ale zaleca się nakładać go na całą twarz.

Efekty są widoczne bardzo szybko. Poza wysuszaniem i usuwaniem istniejących już niedoskonałości, Aknemycin świetnie przeciwdziała powstawaniu nowych. Istotnie skraca także istnienie już istniejących wyprysków, krostek i grudek. Skutecznie oczyszcza twarz, pozbywa się wszelkich zmian trądzikowych.. Aknemycin działa także na przebarwienia, te po-słoneczne jak i potrądzikowe. Świetnie rozjaśnia i wyrównuje koloryt skóry. Z Aknemycinem możliwe jest pozbycie się trądziku nawet w kilka tygodni, ponieważ działa bardzo skutecznie. Już po pierwszym użyciu widoczne są efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *