Akneroxid 5 i 10 na trądzik

Akneroxid 5 i 10 na trądzik – opinie, cena

Akneroxid jest preparatem przeciwtrądzikowym. Jego działanie oparte jest na nadtlenku benzoilu. Na rynku występuje w dwóch dawkach: Akneroxid 5 posiadający w swoim składzie 50mg nadtlenku benzoilu oraz Akneroxid 10, który zawiera go 100mg.

Substancja ta choć budzi kontrowersje, cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na plusy jej używania. Przy odpowiedniej ochronie i pielęgnacji, minusy stosowania można zredukować niemalże do zera.

Ważne jest to, aby pamiętać o nakładaniu leku jedynie miejscowo z racji na silne działanie wysuszające. Nadtlenek benzoilu działa także antybakteryjne, przeciwzapalne, przeciwłojotokowo oraz pobudzająco w syntezie kolagenu. Usuwa zaburzenia rogowacenia w okolicach ujść gruczołów łojowych przez co zmniejsza ilość pojawiających się zaskórników i wyprysków.

Leczenie choć z reguły długie i męczące, pozwala zauważyć poprawę stanu skóry natychmiastowo. Za to systematyczne stosowanie żelu pozwala pozbyć się problemu całkowicie. Zmniejsza widoczność tych wyprysków, które już się pojawiły oraz sprawia, że występują one coraz rzadziej.

O czym pamiętać!

Istnieje kilka bardzo ważnych zasad w przypadku używania jakichkolwiek preparatów zawierających nadtlenek benzoilu. W tym wypadku Akneroxidu. Po pierwsze nie nadaje się on dla osób z cerą suchą i skłonną do podrażnień. Po drugie zwiększa wrażliwość na promienie słońca, dlatego ważne jest stosowanie każdego dnia kremu z wysokim filtrem. Po trzecie, co przyczynia się do burzliwych dyskusji na temat tej substancji, nadtlenek benzoilu przez uwalnianie wolnych rodników staje się prooksydantem, czyli przyspiesza starzenie skóry. Aby temu zapobiec należy stosować dodatkowo antyoksydanty. Najlepiej w przeciwnej porze do pory stosowania Akneroxidu. Zaleca się jego nakładanie na noc, dlatego antyoksydanty można używać z rana pod krem z filtrem.

Po czwarte – pamiętać, że Akneroxid 10 jest naprawdę mocnym preparatem. Nie nadaje się do stosowania na twarz. Wskazany jest jedynie w leczeniu trądziku na plecach, czy klatce piersiowej. Zasada ta dotyczy wszystkich leków z tej grupy, z uwagi na możliwe podrażnienia i przesuszenia skóry zaleca się stosowanie preparatów o maksymalnie 5% stężeniu nadtlenku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *