Aloes na Trądzik

Aloes na trądzik – Czy Pomaga?

Aloes na Trądzik

Aloes jest znany nie tylko z urody i zielonych liści, lecz także z dobroczynnego działania na trądzik. Aloes ma wielorakie działanie: bakteriobójcze, przeciwzapalne, regeneruje skórę, nawilża, odżywia, ściąga i łagodzi swędzenie. Aloes można stosować w leczeniu każdego rodzaju trądziku.

Aloes rośnie w ciepłych krajach świata, ale także można ją hodować na domowym parapecie i produkować specyfiki kosmetyczne domowym sposobem. Samodzielnie można sporządzić tonik z aloesu. Wystarczy urwać kilka liści aloesu, włożyć je na kwadrans do lodówki, później wyjąć je, zgnieść tak, aby wypłynął z nich sok. Powstaje papka, którą zalewamy przegotowaną wodą. Woda nie może być gorąca. Tak otrzymujemy tonik z aloesu, pomocny w leczeniu trądziku. Tonikiem przemywamy twarz dwa razy dziennie – rano i wieczorem.

Maść z Aloesu

Maść z aloesu sporządzamy poprzez gotowanie żelu z aloesu tak, aż stanie się gęsty. Maść z aloesu przechowuje się w lodówce. Najłatwiejszym sposobem jest przykładanie liścia z aloesu w miejsca z trądzikiem. Prosto, bez przygotowań, ale skutecznie.

Gotowe preparaty z aloesem można również zakupić w internecie lub w aptece i na dodatek w cenach oscylujących w okolicach 10-20 złotych. Wyciągi z tej rośliny są obecne w kremach, balsamach i tonikach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *