Antybiotyk na Trądzik Różowaty

Antybiotyk na Trądzik Różowaty

Trądzik różowaty jest typem dość nieestetycznej choroby. Twarz robi się zaczerwieniona, powstają liczne pajączki oraz krosty. Skóra łuszczy się oraz jest nadwrażliwa na kosmetyki. Ciężkie przypadki skóry trądzikowej da się wyleczyć antybiotykami, głównie są to preparaty poprawiające krążenie, przeciwzapalne i pomagające uporać się z prawidłową odbudową naskórka. Trądzik różowaty występuje u osób dojrzałych.

W leczeniu miejscowym stosuje się antybiotyki w kremie bądź żelu, najczęściej zawierające metronidazol, który wykazuje silne działanie przeciwbakteryjne oraz pierwotniakobójcze. Doustnie stosuje się antybiotyki tetracyklinowe, które posiadają szerokie spektrum antybakteryjne, powoduje zmniejszenie się wolnych kwasów tłuszczowych w skórze oraz działa przeciwzapalnie. Stosuje się go na trądzik oraz ropne zakażenia skóry. Drugą popularną grupą antybiotyków, które stosuje się doustnie, są makrolidy, które mają działanie bakteriostatyczne, obejmujące wszystkie bakterie tlenowe oraz beztlenowe. Makrolidy są najbezpieczniejszymi i najmniej toksycznymi antybiotykami, stosuje się je przy zarażeniu gronkowcem lub paciorkowcem.

One thought on “Antybiotyk na Trądzik Różowaty

  1. Domins

    Pisze to jako osoba, która ma za soba doustne stosowanie – masakra. O wiele bardziej polecam stosować antybiotyki w formie żelu, czy maści. Ja po zastosowaniu antybiotyków doustnie miałam takie problemy z mdłościami, że nie mogłam wytrzymać. Pewnie jestem na ulotce ta jedna z dziesięciu, co ma takie objawy, ale po co ryzykować – to po pierwsze, a po drugie wyobraźcie sobie, co się musi dziać z waszym organizmem. Jesteście chorzy np. angina i macie antybiotyki, zaraz do antybiotyku osłonka, każdy mówi, że się organizm osłabił, a teraz wyobraźcie sobie to stosować przez choćby dwa miesiące. Masakra.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *