Antybiotyki na trądzik

Antybiotyki na Trądzik – Jaki Efekt?

Antybiotyk na Trądzik

Gdy trądzik jest silny, a cera nastolatka lub osoby dorosłej gęsto usiana bolesnymi wypryskami to pozostaje leczenie antybiotykiem. Antybiotyk powinien pomagać każdej osobie go stosującej, ale dopiero po dłuższym czasie stosowania – co najmniej po dwóch miesiącach. Antybiotyki na trądzik zażywać należy raz lub dwa razy dziennie oraz nie dłużej niż przez pół roku. Lekarze rekomendują tetracyklinę, doksycyklinę, minocyklinę oraz erytromycynę jako leki o najwyższej skuteczności. Dlatego warto zdecydować się na jeden z nich. Jednak każdy z wymienionych tutaj antybiotyków można kupić wyłącznie na receptę. Najpierw niezbędna jest konsultacja lekarska, badanie pacjenta przez lekarza, a dopiero później zażywanie zapisanego leku. Jeśli lekarz nabierze podejrzeń co do stanu zdrowia pacjenta to najpierw zleci wszelkie badania, a dopiero później wypisze receptę na odpowiedni lek.

Antybiotyki na trądzik są niedrogie i bezpieczne, ale – jak wszystkie dostępne leki – mogą powodować skutki uboczne takie, jak nadwrażliwość na światło, nadciśnienie, suchość w ustach czy zapalenie pochwy. Na szczęście takie objawy występują u małego ułamka osób cierpiących na trądzik i leczących się antybiotykami.

Podsumowując, leczenie trądziku jest czasochłonne, ale daje dobre efekty, a skutki uboczne należą do najrzadszych.

One thought on “Antybiotyki na Trądzik – Jaki Efekt?

  1. Azelainowy

    Nie mogę. Powodują u mnie skutki uboczne. Zamiast tego dermatolog przepisał mi kwas azelainowy. Mam go w czystej postaci i robię z niego krem. Działa, serio. W ogóle kwasy mają super dobre działanie. To taka alternatywa i ratunek dla tych, którzy mają dużo oj za dużo pryszczy, ale antybiotyki im szkodzą. Ludzie, jest ratunek!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *