Atrederm 0,05% - silny lek na trądzik

Atrederm 0,05% – Opinie na temat leku na trądzik

Atrederm 0,05% to wyjątkowo silny lek do stosowania miejscowego, którego głównym celem jest zwalczanie trądziku, ale także i osuszanie skóry czy chociażby usuwanie różnego rodzaju zrogowaceń. Lek posiada w swoim składzie pochodną retinolu, tretynoinę, niezwykle silną substancję czynną, która doprowadza do bardzo poważnego przesuszenia i zaczerwienienia skóry.

Choć wydaje się to brzmieć bardzo groźnie, to jednak lek cieszy się bardzo dobrymi opiniami i okazuje się być niezwykle skutecznym produktem na walkę z wiecznie powracającym trądzikiem.

Atrederm 0,05% dostępny jest także w nieco mniej stężonej formie 0,02%. W pierwszym przypadku lek jest szczególnie skuteczny dla leczenia miejscowego na całej skórze naszego ciała. Wersja nieco mniej stężona polecana jest przede wszystkim do skóry twarzy, ale w przypadku bardzo silnych zmian trądzikowych na skórze lekarze i tak przepisują zazwyczaj silniej stężoną wersję.

Dostępność leku jest stosunkowo duża, jeśli nie wiemy gdzie kupić produkt to najlepiej udać się do najbliższej apteki, ale tutaj ważna uwaga. Z racji obecności bardzo silnej substancji czynnej lek wydawany jest wyłącznie na receptę. Cena produktu na szczęście jest przystępna i nie powinniśmy wydać na niego więcej niż kilka, kilkanaście złotych.

Tretynoina, zawarta w leku Atrederm 0,05%, ma przede wszystkim działanie polegające na bardzo dynamicznej zmianie metabolizmu komórek skóry w miejscu, gdzie preparat zostanie zastosowany. Podstawowym efektem ubocznym jest tutaj więc bardzo szybko postępujące wysuszenie skóry, które może kończyć się nawet schodzeniem wierzchniej warstwy naskórka, podobnie jak w przypadku skóry nadmiernie opalonej.

Kuracja lekiem jest skuteczna, ale niestety nie do końca przyjemna, czego musimy mieć świadomość. Pierwsze efekty pojawiają się zazwyczaj po kilku dniach od zastosowania i może być to silne pieczenie skóry oraz ogromna wrażliwość na dotyk. Skóra jest zaczerwieniona i bardzo sucha, a więc z tego powodu należy odstawić wszystkie kosmetyki typowe dla skóry tłustej, trądzikowej. Podczas kuracji musimy stosować dobre kosmetyki nawilżające skórę, które złagodzą wszystkie efekty uboczne.

Atrederm 0,05% powinien być dawkowany ściśle według zaleceń samego lekarza. Codzienne stosowanie bez konsultacji może poważnie uszkodzić komórki skóry i w efekcie spowodować pogorszenie się problemów z trądzikiem oraz zwiększenie wrażliwości samej skóry.

Należy mieć także świadomość tego, że pochodne retinolu nie są bezpieczne dla każdego. Już dawno udowodnione zostało negatywne działanie retinolu na płody, a więc kobiety w ciąży mogą zapomnieć o tym leku. Retinol negatywnie reaguje także z promieniowaniem UV, przez co najlepiej lek nakładać na noc. Opalanie w trakcie kuracji także powinno zostać odłożone na później. Warto mieć również świadomość tego, że początkowe działanie leku objawia się pogorszeniem stanu trądziku. Jest to spowodowane usuwaniem zrogowacenia skóry, które zatyka pory. Niezalecane jest także stosowanie takiej kuracji na trądzik różowaty.

Podsumowując, Atrederm 0,05% to lek w formie płynu, który wykazuje się bardzo skutecznym działaniem w przypadku trądziku. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę w aptekach i absolutnie koniecznym jest jego stosowanie pod ścisłą kontrolą lekarza, z racji wielu skutków ubocznych mogących być efektem nieprawidłowego stosowania bądź wykorzystania przez osobę, która na lek jest uczulona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *