Blizny po Pryszczach

Blizny po Pryszczach – Sposoby

Co powoduje blizny

Wyciskanie pryszczy powoduje brzydkie blizny. Nie są one bynajmniej piękne: czerwone blizny po pryszczach uroku nikomu nie dodają, szczególnie, gdy znajdują się w tak widocznym miejscu, jakim jest twarz. Dlatego lepiej zadbać o pielęgnację cery trądzikowe, a blizny na twarzy po pryszczach nigdy nie powstaną. Jednak jeśli już tak się stało to należy obrać jakiś sposób postępowania.

Blizny są dowodem głębokiego uszkodzenia tkanek. Część osób ma takie blizny na twarzy do końca życia, o ile nie zdecyduje się na ich operacyjne usunięcie. Zabieg jest kosztowny, ale bezbolesny.

Jak usunąć blizny po pryszczach?

Jest to zadanie dla sprawnej kosmetyczki albo chirurga. Usuwanie blizn laserem zajmuje czas i trwa – co najmniej 4 do 8 zabiegów trzeba wykonać, aby skutecznie pozbyć się takich blizn. Specjalny wypełniacz zawierający hialuron jest wstrzykiwany pod skórę. Witaminy są niezbędne, aby odbudować zdrową skórę, podobnie jak właściwa higiena.

Krem na blizny po pryszczach można kupić – najlepiej u profesjonalnej kosmetyczki lub w aptece. Takie kremy są droższe od standardowych kremów, ale ich jakość jest wysoka.

Podsumowując, blizny po pryszczach są śladem po źle leczonych pryszczach: ich wyciskaniu lub zdrapywaniu. Takie blizny szpecą i dlatego warto wydać pewną sumę pieniędzy, aby się ich pozbyć. Samodzielne pozbycie się blizn jest trudne, dlatego wizyta u kosmetyczki czy krem na blizny są tutaj najbardziej polecane. Pozbywanie się blizn trwa, ale efektem jest gładka skóra. Warto zabiegać o uzyskanie takiego właśnie efektu.

One thought on “Blizny po Pryszczach – Sposoby

  1. Misia

    Dużo pomagają zabiegi, które regenerują skórę, zmuszając ją do odnowy – czyli kwasy, peelingi, mikrodermabrazje etc. Drogą metodą, lecz również bardzo skuteczną, jeśli nawet nie bardziej, są lasery. To takie najważniejsze rzeczy. Polecam żele z aloesem i sok z cytryny, stosowałam i pomagają.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *