Borasol na trądzik

Borasol na trądzik – Roztwór z kwasu borowego

Borykając się z cerą trądzikową i wiecznie wyskakującymi wypryskami często kierujemy się przede wszystkim produktami, które zapisują nam lekarze albo które widzimy gdzieś na reklamach, czy które polecane są na różnych forach tematycznych. Prawda niestety jednak jest taka, że często to co musi się promować jest mało skuteczne, a rzeczy mniej znane okazują się mieć dużo lepsze działanie. Częściowo wynika to chociażby z tego, że bakterie zaczynają uodparniać się drogą ewolucji na substancje, które są często wykorzystywane.

Z drugiej jednak strony bardzo popularne produkty mogą po prostu posiadać składy mocno uniwersalne, które pomagają tylko określonej grupie osób. Jeśli szukamy jednak skutecznego, a i jednocześnie mało znanego, rozwiązania przy cerze trądzikowej to z pewnością Borasol będzie tutaj świetnym kandydatem.

Roztwór kwasu borowego z wodą oczyszczoną, o stężeniu 3%, wykorzystywany jest w medycynie od zarania dziejów, ale pamiętają o nim przede wszystkim najstarsi, gdyż sam lek już dawno został wyparty przez inne, nowocześniejsze medykamenty. Okazuje się jednak, że to co proste i naturalne może być skuteczniejsze niż leki powstające w laboratoriach.

Borasol przede wszystkim jest preparatem antybakteryjnym, który zawsze popularnie był wykorzystywany na skórze do leczenia ran. Już widać więc, że w przypadku trądziku może być bardzo skuteczny zabijając bakterie, które odpowiedzialne są za pojawianie się wyprysków. Ważne jest jednak także to, że Borasol tworzy na skórze nieco kwaśniejsze, niż standardowo, środowisko. Zmianie ulega więc pH naszej skóry i w przypadku cery tłustej, typowej dla trądziku, jest to działanie niezwykle pożądane. Na tłustej skórze w kwaśnym pH bakterie mają bowiem niezwykle nieprzychylne warunki do rozwoju.

Borasol może więc nie tylko niwelować już istniejące wypryski, ale także i zmniejszać ryzyko pojawienia się nowych wyprysków. Buteleczka płynu jest bardzo tania, ale musimy pamiętać o tym, aby stosować preparat z głową. Choć stężenie jest niskie to nadal mamy do czynienia z kwasem, który po czasie może poważnie wysuszyć naszą skórę i przyczynić się do powstania nieprzyjemnych ran. Borasol powinien być więc stosowany przede wszystkim w okresie większego ataku wyprysków i maksymalnie raz dziennie. Można go także stosować profilaktycznie smarując całą skórę twarzy co kilka dni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *