Cebula na trądzik

Cebula na Trądzik – Właściwości

Stosowanie drożdży, miodu czy sody na trądzik jest powszechnie znane, mało osób wie jednak o cudownych właściwościach… cebuli.

Cebula działa głównie antybakteryjnie, łagodzi przebieg zakażeń, przyspiesza gojenie się ran. Cebule stosuje się nie tylko przy leczeniu trądziku lecz również innych zmian jak na przykład opryszczki. Cebule przed zastosowaniem należy obgotować lub zetrzeć na tarce i taką kłaść na twarz.

Cebula zawiera wiele polifenoli oraz flawonoidów a co za tym idzie ma silne działanie przeciwutleniające i przeciwzapalne. Cebula działa również wybielająco, pomaga w walce z bliznami, czerwona cebula likwiduje nawet znamiona. Warzywo to zawiera wiele przecwiutleniaczy, które pozwalają dłużej zachować skórę wolną od zmarszczek.

Aby stworzyć skuteczną maseczkę należy zmieszać jogurt z sokiem cebuli i masować nią twarz. Dobrą mieszanką jest połączenie odżywczego miodu z antybakteryjną owsianką oraz łagodzącą cebulą. Można też po prostu masować twarz połówką tego warzywa. Okłady z cebul łagodzą zmiany zapalne, przyspieszają gojenie się ran i wybielają znamiona.

Na trądzik ropny należy stosować gazę nasączoną w rozgotowanej cebuli i przykryć nią twarz na godzinę lub dwie.

One thought on “Cebula na Trądzik – Właściwości

  1. Aga

    faktycznie! mam fioła na punkcie wszystkich domowych, naturalnych metod, a nie spotkałam się jeszcze z metodą cebuli. super, dziekuje 🙂 trzeba bedzie przetestowac i dac znac jak poszło

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *