Cera Trądzikowa – Jaka jest

Cera Trądzikowa – Jaka jest

Czy masz cerę trądzikową?

Każdy człowiek jest inny, więc to całkiem normalne, że typy naszej skóry również różnią się od siebie. W innym wypadku świat byłby nudny, nieprawdaż? Rozróżniamy trzy rodzaje cery: tłustą, suchą oraz mieszaną. Pomimo powszechnego przekonania, że trądzik, wypryski i zaczerwienienia dotyczą jedynie skóry tłustej, tego typu objawy pojawiają się niezależnie od rodzaju skóry. W przypadku każdej cery przyczyna jest inna, tak, jak i różne są sposoby leczenia.

Tłusta skóra: najbardziej powszechny typ skóry dotkniętej trądzikiem

Prawdą jest, że trądzik częściej dotyka osoby o cerze tłustej. Im więcej sebum wydziela Twoja skóra, tym większe prawdopodobieństwo zatkanych porów. Jeśli Twoje pory są duże , nadmiar łoju może wymieść z powierzchni skóry martwe i suche komórki wprost w dól porów, powodując tym samym ich zatkanie, a następnie trądzik. Nadmiar sebum jest rezultatem nadmiernej aktywności hormonów, więc tłusta skóra może zwiastować trądzik na tle hormonalnym. Powoduje także błyszczenie cery, co jest kolejnym problemem osób o tym typie skóry.

Jaki jest najlepszy sposób obchodzenia się ze skórą tłustą, podatną na trądzik?

Ponieważ tłusta skóra jest nieodłącznym elementem trądziku hormonalnego, kuracja musi być przeprowadzona całościowo. Jeśli równowaga hormonalna jest poza kontrolą, lekarze zalecają przyjmowanie pigułek antykoncepcyjnych bądź też leków blokujący androgeny, czyli męskie hormony. Jednak w większości przypadków najlepiej jest leczyć objawy trądziku, niż jego źródło – nad-aktywne hormony. Upewnij się, że stosujesz zdyscyplinowaną kurację przeciwtrądzikową także na powierzchni skóry, która pomoże Ci pozbyć się martwych komórek skóry, jak i bakterii powodujących powstawanie zanieczyszczeń, minimalizując tym samym zatkane pory.

One thought on “Cera Trądzikowa – Jaka jest

  1. sucha

    Ja mam skórę suchą i mimo wszystko mam trądzik… Tragedią jest to że wszystkie te preparaty na trądzik są mocno wysuszające. Zna ktoś metodę leczenia wyprysków przy suchej skórze? Pomocy!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *