Co pomaga na trądzik

Co pomaga na Trądzik – Sposoby

Trądzik to choroba, której towarzyszą czysty, zaskórniki czy wągry. Trądzik występuje najczęściej w okresie dojrzewania, ale może pojawiać się również w późniejszym wieku.

W przypadku łagodnej wersji trądziku stosuje się preparaty zawierające kwas salicylowy, w przypadku ostrej wersji choroby, stosuje się antybiotyki doustne lub miejscowe. Najczęściej zawierają one erytrocynę lub tetracyklinę, która ma szerokie spektrum działania antybakteryjnego.

Oprócz leków warto zastosować także kuracje olejami z wyciągów roślinnych. Zawierają one wiele kwasów tłuszczowych i witamin. Można je stosować zarówno doustnie jak i miejscowo. Szczególnie polecany jest olej ze słodkich migdałów, który leczy stan zapalny, egzemy i podrażnienia. Dobre właściwości wykazuje również naturalny olej z awokado, który działa antyzapalnie oraz łagodzi obrzęki na skórze. Do oczyszczania skóry warto zastosować olej z ogórecznika lekarskiego, który działa bakteriobójczo, reguluję pracę gruczołów łojowych, łagodzi swędzenia, regeneruje. Podobnie działa olej z orzecha laskowego, który przeznaczony jest dla skóry z trądzikiem silnie przetłuszczającej się.

Stosowanie naturalnych oleji pomaga skutecznie w walce z trądzikiem, a jednoczesne przyjmowanie dodatkowo antybiotyku pomaga w walce z najsilniejszym stadium choroby. Używanie oleji wraz z równooczesną antybiotykoterapią pozwala zachować skórze elastyczność oraz odpowiedni stopień nawilżenia, który skóra może stracić podczas przyjmowania silnie działających tabletek i maści.

One thought on “Co pomaga na Trądzik – Sposoby

  1. macadamia

    Jak się ma doustne tabletki to jeszcze nic. Najgorzej jak się stosuje na skórę, nakłada na twarz codziennie silne leki… Wtedy to dopiero jest pole do popisu dla działania wysuszającego. I faktycznie, NIC TAK NIE POMAGA jak naturalne oleje. Nawet zwykła oliwa z oliwek, można podkraść mamie z kuchni 😉 Niewiele kosztuje, a z pewnością pomoże. Ja jestem wielką fanką oleju z orzechów macadamia, bo super działa, ale faktycznie te słodkie migdały też mają dobre działanie. Wszystkie oleje działają. Na wszystko – skóra, włosy, paznokcie. Polecam!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *