Co stosować na trądzik

Co stosować na trądzik?

Leczenie trądziku w znacznej mierze zależy od tego, jak bardzo jest on dotkliwy. Jeśli na skórze widnieje nieznaczna ilość wyprysków oraz zaskórników, możesz wyleczyć je używając kremów i żeli z zawartością nadtlenku benzoilu, przepisywanych bez recepty.

Trzeba jednak wykazać trochę cierpliwości, gdyż takie leczenie może zająć około trzech miesięcy. Aby było ono bardziej skuteczne, unikaj mycia zanieczyszczonej skóry więcej niż dwa razy dziennie. Do mycia używaj środków przeznaczonych do skóry trądzikowej – mydło mogłoby ją tylko podrażnić, jak i letniej wody. Unikaj również nakładania mocnego makijażu na miejsca zanieczyszczone. Zaleca się także całkowite usuwanie makijażu przed pójściem spać.

Jeśli zaś Twoją skórę w znacznej części pokrywają krosty i zaskórniki, a dotychczasowe próby ich usunięcia nie powiodły się, niezbędna będzie wizyta u kosmetyczki gdzie leczenie trądziku polega na serii specjalistycznych zabiegów. Manualne oczyszczanie twarzy, terapia światłem bioptron, jak i zabiegi wykorzystujące lasery należą do najbardziej popularnych zabiegów na trądzik. W sytuacji kiedy trądzik jest bardzo nasilony i nic innego nie pomaga zalecana jest wizyta u dermatologa który dobierze odpowiednią receptę. Ten etap leczenia trądziku często wymaga zastosowania środków takich, jak antybiotyki, retinoidy,kwas azelainowy, tabletki z izoteryną bądź tabletek antykoncepcyjnych – w przypadku kobiet.

Dobór środków należy zostawić lekarzowi. Wiele z tych medykamentów przynosi efekty po około 2 – 3 miesiącach od rozpoczęcia terapii, należy więc być cierpliwym, i pod żadnym pozorem nie rezygnować z kuracji.

One thought on “Co stosować na trądzik?

  1. Juska

    Długo męczyłam się z trądzikiem, ale ostatecznie pomogła mi właśnie odpowiednia pielęgnacja i HIGIENA (czyli potwierdzam wzmiankę o zmywaniu na noc makijażu, to jest PODSTAWA!) oraz zastosowanie tabletek antykoncepcyjnych, bo u mnie ten trądzik najwyraźniej miał swoje podłoże w problemach hormonalnych. U każdego powody mogą być inne, ale higiena to jest jednak profilaktyka, obowiązek każdej kobiety, niezależnie od tego, jakie problemy ma ze skórą.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *