Cynk na Trądzik

Cynk na Trądzik – dlaczego?

Cynk na trądzik

Cynk jest jednym ze specyfików na trądzik. Występuje w postaci tabletek z cynkiem lub maści cynkowej. Cynk jest pierwiastkiem śladowym, ale jego lecznice działanie znano już w starożytności. Wówczas maść cynkową stosowano do leczenia ran.

Cynk bardzo korzystnie działa na trądzik, ponieważ znakomicie wysusza wszelkie krostki oraz działa ściągająco. Kremy na trądzik z cynkiem produkuje coraz więcej firm i ma je w swojej ofercie.

Polecana jest także pasta cynkowa – jej działanie jest bardzo cenne dla każdego człowieka. Pasta cynkowa pozostawia na skórze biały nalot, dlatego stosuje się ją podczas pobytu w domu, najlepiej nakładać ją na noc i rano zmywać buzię. Pasta pomaga w zwalczaniu trądziku, wysusza i przyspiesza gojenie się niewielkich ranek. Pasta nie podrażnia, nie wysusza nadmiernie skóry, a już po dwóch-trzech nocach z taką pastą na twarzy cera wygląda o wiele lepiej. Do niektórych past cynkowych producenci dodają kwas salicylowy, jednak nie jest to dodatek niezbędny. Przy kłopotach z cerą warto taką pastę mieć w domu – jest ona niedroga, niekłopotliwa w stosowaniu.

Cynk można wchłaniać także wewnętrznie w naturalnej formie, ponieważ znajduje się również w wielu produktach i można go uwzględnić w diecie osoby mającej trądzik. Bogate w cynk są ostrygi, kakao, nasiona dyni i słonecznika, kiełki pszenicy, grzyby, orzechy, fasola, melasa. Warto ująć te produkty w diecie – oczywiście ostrygi są kosztowne, ale orzechy, fasolę czy kakao może kupić każdy.

Na niedobory cynku narażają się wegetarianie oraz osoby stosujące rygorystyczne diety. Trądzik można zwalczać cynkiem i nie zalecamy zapominania o dobrym działaniu tego pierwiastka. Rekomendujemy cynk – nieocenionego sojusznika w walce z trądzikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *