Cytryna na Trądzik

Cytryna na Trądzik » Stosować sok?

Choć cytryna kojarzy nam się z potwornie kwaśnym owocem to jednak pozory potrafią dość mocno mylić. Powszechne uważanie cytryny jako najbogatszego „nośnika” witaminy C jest dość błędne, gdyż chociażby zwykłe buraki mają jej o wiele więcej. Zaskoczeni? Nie do końca o witaminie C chcemy jednak dzisiaj pisać, choć nie da się ukryć, w przypadku walki z cerą trądzikową także może być ona ważna. Dość często słyszymy jednak, że cytryna, a konkretniej jej sok, może mieć duży wpływ na nasz trądzik. Czy faktycznie tak jest?

Leczenie wyłącznie objawowe

Cytryna sama w sobie faktycznie może mieć pewien wpływ na zmiany trądzikowej naszej cery, ale, co bardzo ważne, nie stanowi ona typowego leku. Cytryna bowiem nie leczy przyczyn, ale jedynie niweluje efekty, a więc brzydkie wypryski na skórze. Dzieje się tak przede wszystkim z powodu dość wyraźnego działania antybakteryjnego, które to ma niebagatelne znaczenie dla utrudnienia możliwości rozwoju bakterii na naszej skórze, a to one przede wszystkim są odpowiedzialne za wszystkie nasze problemy. Częściowo sok z cytryny wykazuje również właściwości wysuszające skórę, co także ma niebagatelne znaczenie, ale tutaj ważna uwaga. Cytryna stosowana już na wysuszoną skórę to tylko „dobijanie” tego co już zniszczone. Wysuszona skóra zostanie wyssana z wody jeszcze bardziej, co naprawdę ostatecznie da efekt wręcz przeciwny w walce z trądzikiem, niż ten zamierzony. Nie da się zaprzeczyć jednak temu, że sok z cytryny świetnie sprawdza się również do usuwania trwalszych efektów trądziku. Nieestetycznie blizny można częściowo zniwelować, gdyż sok z tego owocu wyraźnie wybiela skórę, a więc stosując go tylko na zmiany skórne w kilka tygodni możemy znacznie wyrównać ogólny koloryt cery.

Jak stosować sok z cytryny

Przejdźmy teraz do meritum naszych rozważań, a więc do tego jak wykorzystać ten sok z cytryny. Raczej nie jest tutaj wskazanie bezpośrednie oblewanie się takim sokiem, ale możemy go wykorzystać do delikatnego pilingu. Na opuszki palców wysypuje się cukier kryształ i oblewa go sokiem. Cukier pilinguje, a sok z cytryny wchłania się w skórę. Na sam trądzik warto jednak co jakiś czas stosować naturalną maseczkę, którą przygotowujemy z 2 łyżek miodu, 3 łyżek mleka oraz 1 łyżeczki soku z cytryny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *