Davercin żel na trądzik

Davercin żel na trądzik – opinie, cena

Żel Davercin na trądzik to lek na receptę w cenie około 30 zł za 25mg zawierający antybiotyk erytromecynę. Oczywiście istnieje kilka zastrzeżeń i przeciwwskazań w jakich nie wolno go stosować. Nie należy nakładać go na uszkodzoną skórę – na skaleczenia, otwarte i sączące rany bądź ropne wypryski. Należy także unikać kontaktu z oczami lub błonami śluzowymi.

Lek należy stosować zgodnie ze wskazówkami lekarza, maksymalnie dwa razy na dobę, najlepiej rano i wieczorem. Lekarz ustala także formę leku, ponieważ Davercin występuje także jako krem, płyn, tabletki bądź maść. W miejscu nałożenia wystąpić może swędzenie i pieczenie naskórka, rumień lub przetłuszczenie skóry, a także jej łuszczenie. W czasie kuracji Davercinem należy więc dbać o nawilżenie i tonizowanie skóry, to pomoże zapobiec jej uszkodzeniom i przetłuszczeniu. Można stosować go punktowo w niewielkiej ilości, na miejsca na których najczęściej pojawiają się wypryski.

Lek pomógł na trądzik bardzo szybko, zdecydowanie pomaga zapobiegać pojawianiu się nowych wyprysków i powstawaniu skórnych niedoskonałości. Dobre efekty pojawiły się już po kilku dniach. Jest bardzo dobrym wyborem na silny trądzik, nieustające problemy z cerą. W przypadkach beznadziejnych, w których nic wcześniej nie pomagało, Davercin może spisać się idealnie. Bardzo przyspiesza także gojenie się dotychczasowych, istniejących pryszczy. Wypryski które do tej pory pojawiały się na skórze i zostawały na niej nawet przez kilka tygodni, dzięki Davercinowi ten proces istotnie się skracał, nawet do kilku dni. Davercin działa bowiem na bakterie beztlenowe powodujące pojawianie się pryszczy.

Davercin jest świetną alternatywą dla leków hormonalnych, które istotnie obarczają wątrobę i powodują wiele skutków ubocznych. Davercin działa bardzo silnie, jest naprawdę bardzo skutecznym lekiem, poza wysuszeniem skóry, jest wolny od jakichkolwiek szkodliwych skutków przy jego stosowaniu. Jedyną wadą leku może być nieprzyjemny zapach i dość spore wysuszenie skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *