Domowe sposoby na blizny po trądziku

Domowe sposoby na blizny po trądziku

Domowe sposoby na blizny po trądziku – najciekawsze i najskuteczniejsze metody

Blizny po trądziku niestety są czymś naturalnym i pojawiają się szczególnie u osób, u których intensywność wyprysków była duża, a te zamieniały się w poważne problemy skórne, zachodzące krwią i ropą. Po ustąpieniu problemu komórki skóry, przez ich mocne naciągnięcie, uszkadzają się i przy poważniejszych ranach niestety proces ich gojenia może zakończyć się nieestetyczną blizną, która szczególnie na twarzy bardzo przeszkadza. O ile drobne blizny po paru tygodniach powinny się wyrównać, dzięki naturalnej regeneracji skóry, tak te głębsze nie znikną z naszej twarzy po dobroci i często nawet nie udaje się zamaskować ich makijażem. Są jednak domowe sposoby, dzięki którym możemy systematycznie pozbywać się problemu. Oto kilka najciekawszych i jednocześnie najskuteczniejszych z nich.

Masaż olejem kokosowym

Olejek kokosowy, choć nieco drogi, to jest bardzo łatwo dostępny i świetnie sprawdza się przy leczeniu uszkodzonej skóry. Wszystko to za sprawą wysokiej obecności kwasów tłuszczowych oraz przeciwutleniaczy, które intensyfikują produkcję kolagenu w skórze, głównego elementu odpowiedzialnego za elastyczność skóry i jej zdolności do regeneracji. Stosowanie olejku jest proste. Wystarczy trochę olejku podgrzać, nałożyć go na opuszki palców, a następnie kolistymi ruchami masować blizny i zabieg powtarzać regularnie, nawet 3 razy w ciągu dnia.

Zbawienna witamina E

Podobnie jak olejek kokosowy, tak i witamina E bardzo pozytywnie wpływa na produkcję kolagenu w naszym organizmie, co przekłada się na szybszą regenerację skóry. Witamina E jest bardzo łatwo dostępna nie tylko w postaci olejku lub maści, które to wcieramy w skórę, ale także w formie suplementów diety. Warto każdego dnia smarować blizny witaminą E, a do tego wzbogacić o nią naszą codzienną dietę.

Sok z cytryny – tylko dla mniej wrażliwej skóry

Bardzo popularne jest smarowanie blizn sokiem ze świeżo wyciśniętej cytryny. Sam sok niezwykle pozytywnie wpływa bowiem na proces usuwania wierzchniego naskórka, a przy tym ma właściwości rozjaśniające skórę, przez co po zastosowaniu już nawet wizualnie blizny są mniej widoczne. Tutaj jednak ważna uwaga, sok z cytryny mocno wysusza skórę i dlatego czując jakiekolwiek pieczenie po zabiegu należy odstawić tę metodę niwelowania blizn, może być ona stosowana tylko w przypadku mniej wrażliwej skóry. Dodatkowo po każdym zabiegu dokładnie nawilżamy skórę kremem.

Wykorzystanie olejku z zielonej herbaty

Jednym z najlepszych, domowych sposobów na pozbywanie się blizn po trądziku, jest wykorzystanie olejku z zielonej herbaty. Nie tylko leczy skórę i zwiększa jej elastyczność, ale także ma działanie antybakteryjne, przez co przyczynia się do ograniczenia nowych wyprysków na skórze. Sam olejek wcieramy po prostu w skórę w miejscu blizny, ale warto rozcieńczyć go wcześniej niewielką ilością wody. Olejek ma silne działanie i szczególnie w przypadku wrażliwej skóry może powodować nieprzyjemne pieczenie. Olejek wymieszany z wodą stosujemy dwa razy dziennie przez kilka tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *