Dziury po Wągrach

Dziury po Wągrach – Co robić

Wągry, czyli inaczej zaskórniki to czarne kropki na skórze człowieka. Jest to mieszanka łoju i zrogowaciałego naskórka. Wągry powstają poprzez zatykanie porów nadmierną ilością sebum, co spowodowane jest zmianami hormonalnymi w skórze. Za ich powstawanie odpowiada również zła higiena. Powstawaniu wągrów sprzyja również używanie kosmetyków kolorowych, które zatykają pory. Wągry psują estetykę skóry, a w połączeniu z bakteriami powodują powstawanie pryszczy.

Jak walczyć z wągrami?

Przede wszystkim należy odpowiednio dobierać kosmetyki. Produkty wysuszające, takie które łuszczą skórę, które w rezultacie zamykają pory. Regularne złuszczanie skóry pozwala pozbyć się wągrów, najlepszy do tego będzie peeling enzymatyczny, który nie podrażnia a doskonale oczyszcza cerę.

Dobrym sposobem na wągry są również zabiegi kosmetyczne takie jak na przykład dermabrazja czy zabiegi laserowe. Najlepszym domowym sposobem są częste “parówki” na przykład z rumianku, które rozszerzają pory. Świetnym sposobem jest…aspiryna, która zawiera kwas acetylosalicylowy, który znany jest ze swych właściwości przeciwzapalnych, złuszczających. Z rozdrobnionych tabletek połączonych z jogurtem można przygotować maseczkę a z rozpuszczonych tabletek w wodzie idealnie oczyszczający tonik.

Jak się pozbyć dziurek po wągrach ?

Najlepszym sposobem jest używanie kosmetyków zwężających pory, na przykład maseczki z glinką. Kwas salicylowy zawarty w wielu kosmetykach leczących trądzik działa przeciwzapalnie, bakteriobójczo. Wygładza koloryt skóry, odświeża cerę, oczyszcza pory i pobudza odnowę komórek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *