Fluid do Cery Trądzikowej

Fluid do Cery Trądzikowej

Cera trądzikowa wymaga szczególnej pielęgnacji. Trądzik może psuć nasze samopoczucie oraz estetykę twarzy. Ważne jest również dbanie o nią kosmetykami do makijażu. Jaki podkład jest najlepszy i co zrobić by nie zaszkodzić a pomóc?

Ważne jest przede wszystkim lekkie, dobre krycie oraz nawilżenie. Najważniejsze jest nie zapychanie porów a delikatne krycie. Ciężki podkład blokuje pory a co za tym idzie pogarsza stan i estetykę cery. Trądzik staje się bardziej widoczny a krosty pojawiają się częściej z racji zapychania kosmetykiem porów.

Pudry mineralne zawierające sproszkowane minerały i czyste pigmenty są najlepsze do cery trądzikowej, najczęściej nie zawierają barwników, zapachów ani konserwantów. Kosmetyki takie zawierają również filtr przeciwsłoneczny i działają pielęgnacyjnie. Pudry mineralne zawierają w swoim składzie dwutlenek tytanu, który działa ochronnie oraz tlenek cynku, stosowany jako pigment ma również właściwości antybakteryjne. Kosmetyk ten absorbuje również nadmiar sebum, w ciągu dnia dobrze jest używać bibułek matujących oraz lekkich pudrów w kamieniu lub proszku. Dobrym rozwiązaniem jest puder transparentny, zawiera on zazwyczaj talk lub skrobie ziemniaczaną, która ma za zadanie usuwać nadmiar sebum

Dobrze jest używać podkładów beztłuszczowych (oil free), nie zawierają one bowiem składników zatykających pory. Warto pamiętać, że brązery, róże rozświetlają skórę a co za tym idzie uwidaczniają niedoskonałości, należy więc unikać stosowania tego typów kosmetyków.

2 myśli o “Fluid do Cery Trądzikowej

  1. Karolina

    Mam tradzik i chwalę sobie podklad mineralny Earthnicity, bo nie dość ,że fajnie kryje to jeszcze zauwazylam że stan mojej cery się poprawił. Wszystko dzięki naturalnemu skladowi 🙂

    Reply
  2. polecam

    Podpisuje się pod powyższm artykułem! NIE MA NIC GORSZEGO DLA TRĄDZIKU NIŻ ZWYKŁE I ZAPYCHAJĄCE PODKŁADY. Dopóki się będzie stosowało te zwykłe fluidy z drogerii to nijak się nie da pozbyć wyprysków, bo to często efekty alergii na syf i chemie zawartą w kosmetykach, albo zapychaczy, ktore blokują pory. Najlepiej naturalne pigmenty. Można je zamówić na stronach internetowych. Warto poszukać, naprawdę. Szczególnie że mając trądzik, tak często stajemy wręcz na głowie, by się tego pozbyć. A wystarczy prosty ruch. Wrzucić do śmietnika zwykłe kosmetyki.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *