Gluten a Trądzik

Gluten a Trądzik – Dieta Bezglutenowa

Przy cerze trądzikowej oprócz dobrych kosmetyków ważna jest również odpowiednia dieta. Modna w tym czasie dieta bezglutenowa oddziałuje na cerę korzystnie.

Wśród czynników nasilających trądzik jest właśnie gluten, który jest białkiem roślinnym zawartym w ziarnach niektórych zbóż. Zboża to węglowodany, które mogą powodować różne skórne infekcje. Gluten jako białko czyli lektyna pokarmowa jest przyczyną zatykania porów oraz nasilania stanów zapalnych. Odstawienie wyrobów mącznych może pomóc w walce z trądzikiem. Dobrą alternatywą są wyroby z mąki ryżowej czy kukurydzianej.

Odporność człowieka znajduje się w jelitach, gluten może powodować choroby jelit. Na skutek spożywania zbóż flora jelitowa może zostać uszkodzona i powstaje jej zaburzenie, powoduje to stres oksydacyjny dla ciała (czyli zaburzenie równowagi pomiędzy działaniem reaktywnego tlenu a naturalną zdolnością tlenu do detoksykacji). Wolne rodniki uszkadzają sebum, co powoduje, że skóra jest podatna na oddziaływanie bakterii.

Produktów, które również warto unikać to m.in ostre przyprawy, węglowodany czy tłuszcze roślinne. Wskazane jest jedzenie dużej ilości ryb, które zawierają zdrowy tłuszcz, warzyw zielonych (np. pietruszka) i owoców.

One thought on “Gluten a Trądzik – Dieta Bezglutenowa

  1. Mati

    Gluten i nabiał. Dwa najcześciej powodujące trądzik alergeny. Dzieje się tak dlatego, że duża część ludzi ma nietolerancje, o których nawet nie zdaje sobie sprawy. Nie objawiają się one bólem brzucha i jakimikolwiek innymi dolegliwościami żołądkowymi, ale objawiają się własnie trądzikiem, jako efekt wyciągania często toksyn, bo tym jest dla organizmu alergen. Toksyną, której należy się pozbyć. Eksperymentalnie spróbowałem tej metody rok temu. Szok! Pomogło! Najpierw był wysyp, bo skóra musiała sie oczyścić. Ale kiedy już przetrzymałem ten pierwszy etap, błogostan. Od razu było mi lepiej. Do glutenu i nabiału dorzucam jakąkolwiek chemię, ktorą nam pakują nachalnie do zywności teraz. Wszystko ci wyjdzie skórą, jak masz tendencję do oczyszczania ciała w ten sposób. Jednym siada serce, bo tam im idą toksyny, innym wychodza skórą. Warto pamiętać, że skóra jest też narządem wydalniczym. Służy do oczyszczania organizmu. Nie dawajmy jej dodatkowych powodów do tego, by miała nam robić wysyp na twarzy, czy plecach.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *