Jak oczyścić twarz z wągrów

Jak oczyścić twarz z wągrów

Problemy skórne, takie jak wągry, są często wstydliwe i trudne w leczeniu. Szczególnie trudno pozbyć się zaskórników bez dostępu do leków na receptę lub pomocy dermatologa. Zaskórniki tworzą się, gdy łój i bakterie zalegają w porach. Chcąc się ich pozbyć, ludzie próbują je często wycisnąć, powodując tworzenie się blizn i rozprzestrzeniając bakterie. Stosując odpowiednie metody będziesz mógł z czasem pozbyć się wągrów i zapobiec ich powrotowi. Przeczytaj poniższe, by dowiedzieć się, jak tego dokonać.

Stosuj produkty złuszczające. Wielu specjalistów w dziedzinie problemów ze skórą sądzi, iż używanie kosmetyków złuszczających stanowi najlepszy sposób, by zapobiec tworzeniu się zaskórników. Taki preparat możesz nabyć lub przyrządzić w domu, mieszając coś chropowatego z gęstą cieczą. Popularna jest mieszanka sody z wodą oraz pokruszonymi migdałami lub cukru z miodem.

Na co dzień używaj łagodnych produktów oczyszczających, takich jak olej z drzewa herbacianego, a zabieg złuszczający przeprowadzaj co kilka dni.

Spróbuj maseczek, za pomocą których możesz również dokładnie oczyścić pory. Niektóre gotowe maseczki zostały opracowane, by pomóc w zwalczaniu zaskórników; możesz też sporządzić je w domu. Niektórzy sądzą, że powinno się unikać mocnych maseczek, przy usuwaniu których odczuwa się ciągnięcie. Zamocz w ciepłej wodzie ręcznik zanim nałożysz maseczkę, by rozszerzyć pory. Zimny kompres pomoże z kolei zamknąć je, gdy maseczkę usuniesz.

Używaj produktów zawierające retinol, kwas salicylowy oraz glikolowy pomogą usunąć zaskórniki i zapobiec ich ponownemu powstaniu. Zachowaj ostrożność i staraj się nie nadużywać produktów, które zawierają m.in. nadtlenek benzoilu, ponieważ może on wysuszać skórę.

Skonsultuj się z profesjonalną kosmetyczką. Profesjonalne kosmetyczki mogą zrobić więcej, by oczyścić twoją skórę, niż jesteś w stanie zrobić samemu w domu. Mogą pomóc ci, usuwając zaskórniki bez nadmiernego podrażniania skóry i następnie odpowiednio opatrzyć jej ewentualne uszkodzenia. Mogą sprawić, że twoja skóra będzie zdrowsza i bardziej odporna, by zapobiec nawrotom. W wypadku szczególnie uporczywego trądziku skonsultuj się z lekarzem dermatologiem.

Stosuj leczenie hormonalne. Zaskórniki powodowane są często zmianami hormonalnymi wywołanymi przez stres i proces dojrzewania, nie zaś przede wszystkich przez brud i zanieczyszczenia. Leki wpływające na gospodarkę hormonalną, takie jak pigułki antykoncepcyjne, mogą być także przepisane, by kontrolować trądzik. Chociaż zaskórniki są wstydliwym problemem, możesz zapobiec ich pojawieniu się i z czasem pozbyć się istniejących problemów ze skórą.

Opisane powyżej kroki stanowią dobry początek. Zabiegi domowe, takie jak złuszczanie i maski oraz preparaty z aptek mogą pomóc zapobiec nawrotowi zaskórników. Stosowanie tych środków może spowodować ogromną różnicę już w ciągu kilku tygodniu.

One thought on “Jak oczyścić twarz z wągrów

  1. ano

    Jak ktoś ma kasę i go stać to kosmetyczke jest to najlepsza opcja. Ja osobiscie używam maseczek i tez jestem zadowolona. zwiem, ze efekt nie jest taki, jaki pewnie dalaby mi kosmetyczka, ale mimo to jestem zadowolona. Najgorzej to jest nic nie robic i zostawic te wagry samym sobie… boze tyle ludzi je ma i nie wiem, czy im to nie przeszkadza, czy nie zauwazaja. Ja wyczulona na to jestem i po prostu mnie przeraza widok ludzi w autobusie, jak ktos stoi obok i tak sie przyjrze. Az sie ma ochote nimi wstrzasnac i powiedziec, że z tym się coś robi!! heh 🙂

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *