Jak szybko pozbyć się pryszcza

Jak szybko pozbyć się pryszcza?

O leczeniu trądziku można by napisać niejedną książkę, a zapewne i tak nie wyczerpałoby to w pełni tematu, gdyż prawda jest taka, że współczesna medycyna wciąż tak naprawdę nie zna leku na pełne radzenie sobie z tym problemem. Trądzik można leczyć stopniowo na różne sposoby, ale czasem pryszcz pojawia się w najmniej dogodnym momencie. Kolejnego dnia mamy umówioną randkę, poważne spotkanie w sprawie pracy czy na przykład będziemy prowadzić jakąś konferencję. Nasza prezencja jest bardzo ważna i na pewno mamy ogromną ochotę pozbyć się tego jednego pryszcza w jak najszybszym czasie. Jak to zrobić?

Można iść do apteki

Najprościej udać się do apteki po specjalne żele do punktowego leczenia pryszczy. Żel nakładamy na miejsce zmiany skórnej i po paru godzinach skóra powinna być wyraźnie wygładzona i osuszona. Pamiętajmy jednak, że skuteczność takich preparatów nie zawsze jest zadowalająca, a do tego wiele z nich potrafi mocno wysuszać skórę.

Skorzystajmy z tego co daje nam natura

Druga metoda to skorzystanie z bardziej naturalnych sposobów. Zapewne większość z nas ma w domu trochę cynamonu, a do tego w kranie znajdzie się nieco wody. Około pół łyżki cynamonu zmieszajmy z wodą w taki sposób, aby powstała w miarę gęsta papka. Taką maseczkę nakładamy punktowo tylko na pryszcza na około 30 minut. Trzymanie maseczki dłużej, szczególnie przy naczynkowej i delikatnej cerze, jest niebezpieczne, gdyż cynamon bardzo rozgrzewa, a maseczka przygotowana na szybkie działanie ma bardzo dużą jego ilość.

Ciekawe efekty może zapewnić także olejek z drzewa herbacianego, który zawsze warto mieć w swojej domowej apteczce. Taki olejek nie musi być w żaden sposób wcześniej przygotowywany. Bierzemy patyczek do czyszczenia uszu, moczymy go w olejku i delikatnie wsmarowujemy w miejsce zmiany skórnej. Po kilku godzinach pryszcz powinien wyraźnie się zmniejszyć i nabrać delikatniejszego koloru.

Pasta do zębów też może być pomocna!

Na koniec sposób, z którego będzie mógł skorzystać każdy, gdyż chyba wszyscy mamy w domu pasty do zębów, prawda? Aby wykorzystać pastę do pryszcza, ta powinna być jednak w miarę czysta, czyli najlepiej zwykła miętowa, bez żadnych dodatków smakowych czy zapachowych. Odrobinkę pasty nakładamy na pryszcza na około 30 minut. Działanie pasty w wielu przypadkach może być zaskakujące, ale pamiętajmy, że jest to tylko rozwiązanie doraźne. Na dłuższą metę pasta może bowiem poważnie uszkodzić naszą skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *