Jak usunąć przebarwienia po trądziku

Jak usunąć przebarwienia po trądziku (poza domowymi sposobami)
Jak usunąć przebarwienia po trądziku (poza domowymi sposobami)

Jak usunąć przebarwienia po trądziku (poza domowymi sposobami)

Trądzik sam z siebie nie jest przyjemną przypadłością, która niestety dotyka ogromny odsetek populacji ludzi, i to niezależnie od płci, a okazuje się, że nawet i wieku. Trądzik jest bowiem problemem nie tylko osób młodych, ale także ludzi nawet po 40 czy 50 roku życia, gdzie sama choroba okazuje się naprawdę trudna do leczenia. Zajmijmy się jednak tym co pozostaje nam po trądziku. Wypryski niestety nie zawsze znikają całkowicie z naszej skóry. Pojawiają się bowiem zarówno blizny, jak i przebarwienia skóry. O ile blizna jest typowym skutkiem ubocznym regeneracji uszkodzonej skóry, tak dlaczego czasem pojawiają się również przebarwienia?

Nadmierna produkcja melatoniny

Przebarwienia oczywiście także są skutkiem uszkodzenia skóry przez trądzik, a konkretniej zaburzenia działania gruczołów produkujących melatoninę, które to mogą powstawać podczas stanu zapalnego. Gruczoły wydzielają więcej melatoniny niż standardowo (naturalnego barwnika skóry) co kończy się właśnie przebarwieniem. W dużej mierze przebarwienie znika samodzielnie, ale może to trwać nawet aż do 24 miesięcy. Na szczęście współczesna medycyna zna sposoby na przyspieszenie tego procesu, i to bardzo znacznie.

Skorzystanie z mikrodermabrazji

Przed przystąpieniem do usuwania przebarwień zawsze należy na początek udać się do dermatologa i poddawać się zabiegom pod jego okiem. W większości przypadków zalecana jest mikrodermabrazja, zabieg stosowany dzisiaj w ogromnej części gabinetów kosmetycznych. Do jego przeprowadzenia wykorzystuje się specjalny kamień cierny, który ma za zadanie złuszczyć naskórek i dostać się do głębszych partii skóry. Dzięki temu pozbywamy się stopniowo problemu, docierając do zdrowej skóry. Mikrodermabrazja jest o tyle ciekawym zabiegiem, że ogólnie odmłodzi naszą skórę, zredukuje zmarszczki i zachęci ją do naturalnej regeneracji. Sam zabieg niestety jest nieco bolesny, przez co wykonuje się go przy miejscowym znieczuleniu. Po zabiegu długi czas trzeba także chronić miejsce działania peelingu i niestety może pojawić się zaczerwienienie, również utrzymujące się dłuższy czas.

Kwasy także są pomocne

Drugą metodą, która stosowana jest przy wyjątkowo poważnych przebarwieniach, są stężone kwasy, ostrożnie nakładane na skórę z zastosowaniem ściśle określonej procedury. Kwasy także złuszczają naskórek, ale działają dużo głębiej niż mikrodermabrazja, dzięki czemu wyraźnie rozjaśniają skórę, choć efekt również widoczny jest dopiero po jakimś czasie od zabiegu.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *