Jak usunąć Wągry

Jak usunąć Wągry – Sposoby

Jak skutecznie usunąć wągry

Wągry są objawem trądziku. Wyglądają źle – małe czarne krostki. Jak można się ich pozbyć? Jak sobie poradzić z usuwaniem nieestetycznych zmian skórnych? Ile to kosztuje? Sposobów jest co najmniej kilka i o nich tutaj na pewno napiszemy.

Usuwanie wągrów plastrami

Wągry można usunąć plastrami – plastry naklejamy na nos i po kwadransie zrywa się je wraz z wągrami. Można je stosować codziennie, o ile nie podrażniają cery. Jest to sposób tani, ponieważ paski kosztują grosze, ale wydajny i efektywny. Jeśli pojawi się pieczenie i podrażnienia to należy odstawić plastry i poszukać innego sposobu.

Usuwanie wągrów peelingiem

Peeling kupuje się w internecie – może to być peeling drobnoziarnisty lub enzymatyczny – dzięki niemu wągry znikają z nasady nosa. Jeśli masz cerę naczynkową to dla Ciebie jest wyłącznie peeling enzymatyczny, a nie ziarnisty. Peelingów jest sporo, trzeba zatem wybrać najlepszy dla siebie – wydajny, naturalny, bez mocnego zapachu. Przed zakupem polecane jest dokładne rozeznanie kosmetyków.

Usuwanie wągrów parówką

We wrzącej wodzie rozpuszczamy zioła i nachylamy się nad miską, głęboko oddychając, cera staje się rozpulchniona i można delikatnie wycisnąć zaskórniki – ważne, abyśmy robili to czystymi rękami. Zamiast wyciskania można delikatnie zdjąć wągry z twarzy czystym płatkiem kosmetycznym. Ten drugi sposób jest o wiele bardziej efektywny i higieniczny, nie rozsieje także zaskórników po całej twarzy.

Ile kosztują plastry i peelingi?

Plastry kosztują około 10 złotych za opakowanie. Na peeling wydamy około 10-20 złotych, chyba że chcemy mieć markowy kosmetyk za 100 złotych. Wybór kosmetyków do peelingu jest spory, a przecież można też zrobić domowy peeling z drobno zmielonej kawy lub herbaty. Kawę mieszamy z oliwą lub żółtkiem i taką mieszankę nakładamy kolistymi ruchami na twarz. Po dwudziestu minutach zmywamy, a twarz oczyszczamy delikatnie ręcznikiem.

One thought on “Jak usunąć Wągry – Sposoby

  1. Asia

    Znana od lat metoda – parówki 🙂 Jestem absolutną fanką tej metody. Mama się ze mnie śmieje, kiedy sobie ją przygotowuje, ale nic mi tak nie pomaga, nic mi tak nie wyciąga wszystkie i nie oczyszcza porów, jak właśnie parówki. Polecam parzyć sobie rumianek. Za kilka złotych do kupienia w aptece i nie tylko. Po kilku regularnych zastosowaniach następuje ogromna zmiana. Choć już po jednym użyciu można zrobić “wow” przed lustrem. POLECAM!!!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *