Jak wyciskać pryszcze

W jaki sposób należy wyciskać Pryszcze?

Pryszcze najlepiej zostawić w spokoju, jeżeli już koniecznie musimy je wyciskać to trzeba to zrobić w odpowiedni sposób.

Oto jak wyciskać pryszcze:

Przy wyciskaniu pryszczy przede wszystkim ważna jest higiena, nie należy robić tego spoconymi, brudnymi rękoma. Przy takim zabiegu bakterie łatwo się roznoszą, więc należy robić to tylko w razie konieczności.

Pryszcze należy wyciskać dopiero, gdy na powierzchni pojawi się biały punkt, czerwone wzgórki należy zostawić w spokoju, nie ma w nich otworu przez które wydobywa się zebrana wydzielina. Wykwit taki można jedynie niepotrzebnie roznieść po całej twarzy i utrudnić jego zagojenie.

Pryszcze najlepiej usuwa się przy pomocy igły. Należy pamiętać, że wcześnie należy ją zdezynfekować lub rozgrzać nad ogniem. Krostę przed zabiegiem należy pochlapać ciepła wodą, która rozszerzy pory lub potraktować ją peelingiem. Skóra musi być dokładnie oczyszczona najlepiej jest zrobić to płynem micelarnym bądź bezalkoholowym tonikiem. Igłę należy prowadzić równolegle do krosty a następnie przebić ją na wylot. Następnie igłę należy pociągnąć do siebie. Ropę należy wycisnąć palcami robiąc to prostopadle do skóry, następnie ważne jest przemycie ranki. Po zabiegu warto nałożyć maseczkę i antybakteryjny krem.

One thought on “W jaki sposób należy wyciskać Pryszcze?

  1. szalls

    NIE WYCISKA SIĘ i koniec. To przynosi więcej szkód, niż pożytku. Wiem, że jest bardzo ciężko się powstrzymać, bo sama się męczyłam z trądzikiem latami. Ale NIE WYCISKA SIĘ. Rozumiem potrzebę artykułu, bo wyciska większość i pewnie lepiej, gdyby robili to w taki sposób, niż po prostu wyciskać, bo igła nie rozerwie tej krosty, ale nie powinno się tego robić. Moment wyciskania to i tak jest przenoszenie bakterii i przede wszystkim gwarancja wstrętnej blizny. Pozbyłam się trądziku między innymi dlatego, że przestałam wyciskać, mocniej przykrywałam korektorem po prostu.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *