Jak wyciskać, usunąć wągry

Jak wyciskać, usunąć wągry

Jak skutecznie usunąć wągry

Wągry! Być może najbardziej irytująca przypadłość skóry ze względu na ich uporczywość! Wyciskanie wągrów może stanowić właściwy ku pozbyciu się ich na dobre, jeśli robi się do właściwie. Może być to także jedynie rozwiązanie tymczasowe, czego, jestem pewien, już doświadczyłeś, ale może także pomóc zapoczątkować proces oczyszczania skóry przez pozbycie się szczególnie uporczywych wągrów. Kiedy się ich pozbędziesz, możesz skoncentrować się na oczyszczaniu porów i zapobieganiu ich ponownemu zatykaniu się. By poznać szczegóły tego procesu – oraz jedyny sposób, by na stałe pozbyć się tych małych czopów – zapoznaj się z tą stroną.

Poniżej znajdziesz opis metody stosowanej przy profesjonalnych zabiegach na twarzy, dzięki której można usunąć wągry skutecznie i nie doprowadzić do uszkodzeń skóry.

Niektóre wągry naprawdę trzeba wycisnąć. Te, na których należy się skupić, to te stare – szczególnie czarne i uporczywe. Wyciśnięcie ich to dobry sposób na ich natychmiastowe usunięcie, a jeżeli pory te zatkają się podobnie, będą dużo bardziej miękkie i łatwiejsze do oczyszczenia. Ponieważ będziesz rozpuszczał zaskórniki w przyszłości za pomocą odpowiednich środków złuszczających, ten krok będzie pomocny. Jednak nie wyciskaj każdego zaskórnika, na który natrafisz. Niektóre będą zbyt małe i częściowo zakryte przez otwór poru, więc wyciskanie doprowadzi jedynie do uszkodzenia skóry.

Zacznij od wyciskania najbardziej otwartych, rzucających się w oczu porów – tych najciemniejszych i najbardziej uporczywych.

Przemyj skórę łagodnym środkiem oczyszczających (środki zbyt mocne sprawią, że skóra będzie zbyt wrażliwa, by wyciskać zaskórniki). Para pomoże otworzyć pory i zmiękczyć zatykające je czopy – przytrzymaj twarz nad miską z gorącą wodą, weź gorący prysznic albo na kilka minut przyłóż na twarz gorący ręcznik. Wokół obu palców wskazujących owiń chusteczkę i przyłóż je z dwóch stron zaskórnika. Lekko uciśnij i wyciskaj jakby „spod spodu”. Po jednym lub dwóch naciśnięciach w ten sposób przesuń palce, by nie uciskać tego samego miejsca na skórze.

Jeśli zaskórnik jest „dojrzały” do wyciśnięcia, uda się to stosunkowo łatwo. Czasami można wycisnąć kilka zaraz po sobie i następnie usunąć je chusteczką! Pamiętaj: jeśli zaskórnik nie daje się łatwo wycisnąć, zostaw go. Zbyt mocny nacisk spowoduje uszkodzenie skóry i nie pomoże zupełnie pozbyć się czopu. Jeśli usuwasz wągry na dużej powierzchni skóry, staraj się wyciskać kolejno oddalone od siebie czopy, by uniknąć podrażnienia jednego miejsca.

Dbanie o skórę po wyciśnięciu zaskórników

Często po wyciśnięciu zaskórników możesz zobaczyć pory, które właśnie oczyściłeś – małe otwory w skórze. Dobrze jest zastosować środek ściągający, by je otworzyć i oczyścić. Pory nie mogą być „zamknięte”, ale używanie środka ściągające pomoże ograniczyć ich nad-aktywność. Spróbuj tego: najlepszy sposób na zminimalizowanie rozmiaru porów to regularne stosowanie kwasu salicylowego, który wnika w nie głęboko i pomaga utrzymać je w czystości. Gdy są czyste, mogą skurczyć się do swojego normalnego rozmiaru. Używanie kwasu salicylowego to także najlepszy sposób, by na stałe pozbyć się zaskórników i zapobiegać ich powstawaniu.

Jeśli masz tonik, zamocz w nim wacik i przyłóż go do danego miejsca. Sok z cytryny jest jedną z najlepszych substancji ściągających jakie istnieją (może szczypać, więc zachowaj ostrożność – rozcieńcz go w wodzie, by uzyskać odpowiednie stężenie). Wyciąg z oczaru wirginijskiego to doskonały środek ściągający dla tłustej skóry, który bardzo skutecznie ją oczyszcza – uważam, że jest najbardziej godny polecenia. Przemycie zwykłą zimną wodą jest dobre, jeśli nie masz żadnego z powyższych środków – skóra może być rozgrzana i podrażniona po wyciskaniu zaskórników, a to jest dobry sposób, by ją schłodzić.

Zaskórniki można wyciskać łatwo i skutecznie. Daje to dziwne poczucie satysfakcji i kusi, by kontynuować i wycisnąć tyle, ile się da! Spróbuj jednak ograniczyć się tylko do tych, które muszą zostać usunięte. Zbyt wiele wyciskania podrażni skórę.

One thought on “Jak wyciskać, usunąć wągry

  1. Monia

    Ja mimo wszystko jestem za tym, żeby pozbywać się ich u profesjonalisty, bo umówmy się: jak ktoś nie ma w tym zbyt dużego doświadczenia i źle to zrobi, to będzie miał z tego więcej szkody, niż pożytku. Czasami nie ma co oszczędzać i się bawić w zosię samosię. Piszę to, bo ja chodzę do kosmetyczki, która mi oczyszcza twarz zarówno z trądziku, jak i wągrów. Zawsze wszystko jest okej i nie przyszłoby mi do głowy robienie tego samej.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *