Kawa a Trądzik

Kawa a Trądzik – Czy wpływa na Cerę?

Czy picie kawy wpływa na trądzik?

Kawa jest używką, trudno wyobrazić sobie udany poranek bez tego napoju. Trudno wytrwać cały długi dzień w pracy bez kawy. Kawa pobudza, przegania senność oraz ma walory smakowe – można ją pić z mlekiem, śmietanką, cukrem oraz innymi dodatkami smakowymi – syropami o różnych smakach. Kiedyś kawa była luksusem, a dzisiaj stała się codziennością. Mała lub duża czarna pomaga wiele osobom. Dzięki niej nasze życie staje się bardziej urozmaicone. Kawa jest także dodatkiem do deserów, lodów oraz ciast. Nadaje potrawom charakterystyczny smak i aromat.

Jak działa kawa na trądzik? Zdania są podzielone – jedni uważają, że koi trądzik, inni że go potęguje. Kawa spożywana jako napój może powodować pojawianie się większego wysypu krostek. Kawa nakładana jako kosmetyk na skórne zmiany działa kojąco oraz leczniczo. Pewnym jest, że kawa pomaga na cellulit.

Jak zrobić maseczkę z kawy? Najlepiej drobno zmieloną kawę zmieszać z jogurtem, staje się maseczką. Kawa zmielona i zmieszana z dwiema łyżkami oliwy staje się peelingiem, oczyszczającym cerę, także tę trądzikową.

Napój kawowy wypijany przez osobę z trądzikiem zakwasza organizm. Dlatego lekarze i kosmetyczki nie zalecają picia kawy takim osobom. Lepiej stosować ją zewnętrznie jako skuteczny kosmetyk na trądzik. Czekolada, kawa oraz kakao posiadają mikotoksyny, które nasilają trądzik. Lepiej odstawić je na kilka miesięcy oraz wyleczyć w tym czasie trądzik. Działanie jak najbardziej zalecane.

Jeżeli już musimy napić się kawy to najlepiej pić kawę bez jakichkolwiek dodatków, słodzików, czy mleka.

Podsumowując, osoby mające pryszcze, krosty i wągry powinny kawę stosować jako kosmetyk. Nie jako napój. Kawa w formie płynnej zakwasza organizm i powoduje problemy z cerą. Kawa nakładana na cerę problematyczną przynosi ulgę oraz przywraca jej urodę.

One thought on “Kawa a Trądzik – Czy wpływa na Cerę?

  1. yerba

    Zielona herbata. Równie mocna i działa. Albo yerba mate. Nie ma co wracać do kawy nawet po wyleczeniu trądziku. To, że ma wpływ to jest prawda absolutna. Jedna z używek jednak.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *