Korektor na trądzik

Korektor na trądzik – Jaki?

Trądzik kojarzymy z intensywnym wysypem pryszczy lub krostek. Cera zaczerwieniona i podrażniona, tłusta oraz świecąca, osoba cierpiąca nieszczęśliwa i uciekająca przed światem. Trądzik męczy i skłania do zamykania się we własnym mieszkaniu. Nie jest to dobry pomysł – trzeba wyjść do ludzi i cieszyć się życiem bez trądziku. Lepiej wygładzić cerę i nadać jej matowy wygląd. Jak to zrobić? Najlepiej użyć odpowiednich kosmetyków: korektora, pudru oraz podkładu. One pomogą zatuszować wypryski, nadać matowość cerze i złagodzić skórne problemy.

Jaki kupić korektor do cery trądzikowej?

Do cery trądzikowej należy kupić korektor w kremie lub sztyfcie przeznaczony do pielęgnowania cery z takimi problemami. Jest on niezbędny do nadania matowego charakteru i wyglądu cerze każdej osoby. Polecamy dobór korektora który jest specjalnie dostosowany do cery problematycznej.

Na przykład Acne Camouflage – skuteczny korektor na trądzik stosowany punktowo. Jest on niewielki, ma zaledwie 8 ml pojemności, ale za to bardzo wydajny. Jego zaletą jest możliwość nakładania go pod makijaż. Cienką warstwą, ponieważ twarz nie ma być pokryta maską, lecz naturalna. Oczywiście nie jest to jedyny specyfik tego rodzaju. Dobry jest Perfect Stick firmy Art Deco – ma postać pomadki i dobrze się go aplikuje. Kosztuje około 40 złotych, co jest ceną możliwą do zaakceptowania.

Perfect Cover Stick marki Isadora również nie jest drogi, bo kosztuje około 34 złotych. Dobrze kryje i tuszuje przebarwienia, krostki oraz pajączki. Korektor Camera Ready firmy Smashbox jest idealny – pięknie tuszuje krostki i wtapia się w cerę, a raczej stapia się z kolorytem cery. Jest dość kosztowny – trzeba na niego przeznaczyć około 120 złotych. Spora kwota, ale efekt dobry i wydajność całkiem przyzwoita. Korektor Personal Match firmy Avon kosztuje około 24 złotych. Jest niedrogi, ale nie kryje zbyt dobrze. Produkt dla osób o skromnych zasobach oraz niezbyt wysokich wymaganiach. To tylko kilka przykładowych produktów – jest ich znacznie więcej, a ich działanie ma całkiem dużą rozpiętość.

Podsumowując, dobry korektor będzie nieocenioną pomocą w tuszowaniu pryszczy. Nie do stosowania na co dzień, lecz w wyjątkowych sytuacjach, raczej na duże wyjścia. Warto mieć go w kosmetyczce oraz na łazienkowej półce. Z pewnością przyda się podczas wyjazdu, przyjęcia oraz ważnego spotkania. Sam korektor nie zatuszuje pryszczy – trzeba go łączyć z pudrem oraz podkładem.

2 myśli o “Korektor na trądzik – Jaki?

  1. Aneta

    Earthnicity Minerals jest idealny do pokrycia blizn trądzikowych, czy w ogóle samego trądziku. Poleciła mi go koleżanka i od tej pory jest moim ulubionym kosmetykiem:)

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *