Kosmetyki do Cery Mieszanej

Kosmetyki do Cery Mieszanej

Cera mieszana uważana jest za najpowszechniejszy typ cery wśród kobiet. Charakteryzuje się ona tłustą środkową częścią twarzy, w tym czołem, nosem i podbródkiem. Skóra na policzkach, pod oczami oraz na szyi jest normalna lub sucha. W wypadku cery mieszanej zaleca się używanie różnych kosmetyków na tłuste i suche części skóry, jednak jeśli różnica pomiędzy nimi nie jest wielka, można zastosować produkty przeznaczone dla różnych typów skóry.

Omówmy teraz cechy charakterystyczne dbania o cerę mieszaną.

Rano stosuj środek oczyszczający skórę i spłucz go chłodną wodą. Zalecamy, by nie używać wody gorącej, ponieważ może ona wysuszyć suche części skóry i zwiększyć wydzielanie łoju na częściach tłustych. Możesz zastosować waciki, by zmyć środek oczyszczający – pomogą one uniknąć złuszczenia. Waciki są najlepsze na tłuste części skóry. Po umyciu wyczyść przemyj twarz tonikiem. Upewnij się, że wszystkie produkty, które stosujesz, są odpowiednie dla cery mieszanej – można używać także środka oczyszczającego dla skóry normalnej.

Następnie należy nałożyć krem nawilżający. Jednak zanim nawilżysz skórę, zastosuj miejscowo środek przeciwko niedoskonałością – tylko na pryszcze. Przed wyjściem z domu stosuj krem z filtrem UV. Pamiętaj, że ochrona skóry przed szkodliwym działaniem słońca i stosowanie kosmetyków z filtrem UV jest niezbędna. Dla skóry starzejącej się, to znaczy u kobiet po 35 roku życia, zalecamy, by po porannym myciu twarzy użyć serum nawilżającego z retinolem, antyoksydantami oraz kwasem hialuronowym.

Jeśli twoja skóra błyszczy się, możesz oczyścić ją chusteczką. Sprej do twarzy jest kolejnym niezbędnym elementem twojej kosmetyczki, jeśli masz cerę mieszaną. Jeżeli nie cierpisz tego połysku skóry, po prostu przetrzyj ją papierowym ręcznikiem, który wchłonie nadmiar łoju, stosując na niego sprej. Zakończ nakładając odrobinę pudru. Bardzo ważne jest, by wieczorem usunąć cały makijaż i odpowiednio oczyścić skórę. Stosuj w tym celu specjalny preparat do oczyszczania skóry i tonik. Na głęboko oczyszczoną skórę nałóż krem nocny – na skórę suchą krem tłusty, zaś na tłustą lekki.

Raz w tygodniu szoruj skórę twarzy. Bądź ostrożna, ponieważ na twojej twarzy znajduje się zarówno skóra tłusta, jak i sucha. Strefę T szoruj bardziej intensywnie – skóra jest tam tłusta i szorowanie jest jej potrzebne. Nakładaj środek złuszczający na policzki, wmasowując go delikatnymi ruchami. Rób to wieczorem przed pójściem spać a po peelingu nie wychodź z domu. Złuszczanie usuwa martwe komórki i w połączeniu z innymi czynnościami, np. stosowaniem maseczek, sprawia, iż twoja skóra jest jasna i wygląda zdrowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *