Krem BB do cery trądzikowej

Krem BB do cery trądzikowej

Ogromna część kobiet, nie tylko nastolatek, niejako zmuszona jest każdego ranka wykonywać solidny makijaż nie dlatego, aby wyglądać lepiej niż naturalnie, ale dlatego, aby po prostu jakoś wyglądać. Z problemem cery trądzikowej boryka się mnóstwo Polek w naszym kraju i praktycznie zawsze starają się one ukrywać te wszystkie niedoskonałości pod grubą warstwą makijażu. Prawdą jest to, że nowoczesne środki do makijażu dają ogromne możliwości, ale z drugiej strony niestety mogą narobić więcej szkód niż może się nam wydawać.

Typowe kosmetyki do makijażu, a szczególnie modne dzisiaj podkłady, często oparte są na bazie silikonu, elementu świetnie wygładzającego skórę, ale równie skutecznie zapychającego pory. Połączenie zapchanych porów z cerą skłonną do trądziku, przetłuszczającą się, to murowany efekt inwazji wyprysków na skórze. Co gorsza, pod makijaż często daje się dodatkowo kremy nawilżające, które zamiast pomagać skórze w tym przypadku uczynią ją bardziej tłustą i ułatwią rozwój bakterii. Co zrobić w takim razie? Najlepiej skierować swój wzrok w stronę kremów BB, zyskujących coraz bardziej na popularności.

Beauty Balm kryje i wygładza, ale nie natłuszcza skóry

Cera trądzikowa jest przede wszystkim tłusta, ma mocno otwarte pory i z tego powodu nie powinna być blokowana. Kremy BB, czyli Beauty Balm, dostępne są dzisiaj w sklepach i drogeriach za naprawdę niewielkie pieniądze, pozwalając osobom z cerą trądzikową bardzo skutecznie zakrywać różne niedoskonałości skóry. Zadaniem takiego kremu jest wyrównanie kolorytu skóry i złagodzenie zaczerwienienia, a więc blizn oraz wyprysków.

Kremy BB mają bardzo gęsta konsystencję, doskonale kryjąc, ale jednocześnie są przygotowane w taki sposób, aby nie tworzyły nieprzepuszczalnej warstwy, zapychającej całkowicie pory skóry. Ich dodatkową zaletą jest delikatne wysuszanie. Skóra z nałożonym kremem BB produkuje mniej złowrogiego sebum, przez co nie tylko dużo mniej się błyszczy, ale i nie tworzy środowiska do rozwoju nowych wyprysków.

Sprawdzajmy dokładnie skład kremów BB

Oczywiście nie możemy mieć pełnego zaufania do producentów kremów BB. Jeśli chcemy spróbować takiej opcji maskowania niedoskonałości skóry to przed zakupem dokładnie czytajmy etykiety. Dobrej jakości krem BB powinien być w głównej mierze oparty na wodzie i w żadnym wypadku nie może być w nim ani grama silikonu, a to niestety się zdarza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *