Krem do Cery Tłustej

Krem do Cery Tłustej – Jaki Stosować?

Cera tłusta to karnacja, która produkuje nadmiar sebum. Twarz przez to jest błyszcząca a pory znacznie rozszerzone. Trudno jest niekiedy odróżnić skórę tłustą od atopowej, bowiem w obu przypadkach następuje tzw. świecenie. Skóra atopowa w odróżnieniu od tłustej jest odwodniona, by prawidłowo je zidentyfikować należy poradzić się specjalisty. Ważne jest to przy doborze odpowiednich kosmetyków. Przy tego typu skórze warto jest stosować peelingi, maseczki oczyszczające. Dobrze jest stosować toniki antybakteryjne, nie tylko po myciu ale również w ciągu dnia, w celu odświeżenia. Podobnie jest ze stosowaniem bibułek matujących, które pozwalają pozbyć się nadmiaru sebum i matują skórę.

Przy cerze tłustej należy używać kosmetyków przeznaczonych właśnie dla tej skóry. Zawierają one najczęściej substancje matujące, oczyszczające, normalizujące. Ważne jest dobranie odpowiedniego kremu. Krem do cery tłustej reguluje wydzielanie sebum. Kosmetyk ten zawiera najczęściej talk, skrobie czy kaolin, które działają osuszająco. Warto również wybierać kremy z dodatkiem cynku, który zawiera przeciwutleniacze, które regenerują uszkodzoną skórę. Dobrze jest także używać kremów normalizujących, które zawierają w swoim składzie kwas glikolowy, który działa złuszczająco, oraz salicylowy, który działa przeciwłojotokowo, przeciwzapalnie i przeciwgrzybicznie oraz przyśpiesza gojenie ognisk zapalnych. Jednakże kwas salicylowy używany w nadmiarze może powodować przesuszenie skóry.

Odpowiednim składnikiem jest także retinol (forma witaminy A) stosowany w wielu kremach, stymuluje procesy odnowy skóry oraz złuszcza martwy naskórek. Dość dobrym, naturalnym składnikiem jest… kaktus, roślina ta działa na cerę tłustą detoksykująco, bakteriobójczo oraz reguluje czynność gruczołów łojowych.

Krem nawilżający do cery tłustej jest tak samo ważny jak krem przeciw wypryskom. Skóra tłusta nie lubi być zapychana, ale za to oczekuje sporego nawilżenia, może się to wydawać nieco dziwne skoro skóra taka wygląda jakby była cały czas mokra. Niestety produkuje ona nadmiar tłuszczu a nie wody, należy ją więc odtłuszczać a nie osuszać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *