Krem na Przebarwienia po Trądziku

Krem na Przebarwienia po Trądziku

Skazy na skórze, często połączone z przebarwieniami lub ciemnymi plamami, czasami określanymi hiperpigmentacją, wynikają z cyst, zaskórników lub po prostu zwykłych pryszczy, do których my, cierpiący na trądzik, zdążyliśmy przywyknąć. Istnieją inne rodzaje wyprysków, za które nie możemy winić trądziku, powstające na skórze w sposób naturalny.

Być może nie jest zaskakujące, iż produkty rozjaśniające skórę są bardzo kuszące, ale na rynku znajduje się wiele bardzo podejrzanych środków. Niektóre pochodzą z nielegalnego importu, inne są wciąż sprzedawane, gdyż ludzie nie są świadomi potencjalnych problemów, które mogą wywołać. Szukaj preparatów, które nie zawierają hydrochinonu (najniebezpieczniejszej substancji wybielającej skórę, która może wywoływać nowotwory).

Stosuj dostępne bez recepty lub na receptę kremy przeciwko skazom na skórze. Zapytaj dermatologa, jaki rodzaj kuracji miejscowej jest najlepszy dla skaz, które posiadasz. W zależności od powagi problemu może on zalecić krem sprzedawany bez recepty lub maść, np. jedną ze stosowanych przy leczeniu trądziku. Te preparaty miejscowe mogą zawierać antyoksydanty lub kwasy owocowe. Antyoksydanty pomagają usunąć wolne rodniki, które prowadzą do uszkodzenia komórek skóry, zaś kwasy owocowe delikatnie wspomagają złuszczanie się komórek naskórka.

Gdy nabędziesz swój krem na skazy po trądziku, będziesz chciał oczywiście dowiedzieć się, jak go stosować, by przyniósł jak najlepsze rezultaty. Przez zastosowaniem go dokładnie umyj twarz, najlepiej za pomocą nietoksycznego preparatu oczyszczającego. Następnie natychmiast nałóż krem. Zwróć uwagę, by równo rozprowadzać maść. Wetrzyj ją delikatnie kolistymi ruchami w twarz, by mógł wniknąć głęboko w skórę.

Zabezpiecz Pory – Tłusty składnik maści działa w dużym stopniu zamykająco na pory , co sprawia, że skóra nie będzie tracić wilgoci. Krem oraz maść na zmiany po trądziku stosuj codziennie. Po użyciu kremu często odczuwa się szczypanie w miejscach, gdzie go nałożono. Jeśli to możliwe, wybierz krem zawierający allantoinę – wspaniałą substancję na blizny po trądziku. Dla uzyskania najlepszego efektu często stosuje się kombinację olejku z drzewa herbacianego oraz kremu na skazy po trądziku, ponieważ uważa się, że wspólnie skutecznie zwalczają każdy rodzaj skazy.

2 myśli o “Krem na Przebarwienia po Trądziku

  1. Madzia

    Jeśli chcesz rozwiązać swoje problemy pigmentacyjne, można wybrać krem na noc z kwasem kojowym 🙂

    Reply
  2. Joki

    Ej, to jest chyba najgorszy problem świata te przebarwienia… wiekszym to może był sam tradzik, bo jak go leczylem to nim sie przejmowalem najbardziej. Teraz pozbylem sie krost i zostaly wlasnie przebarwienia. Sa okropne. Mam od dermatologa krem, ale poki co słabo pomaga. Zastanawiam sie raczej nad zabiegami u kosmetyczki, zeby sklonic skore do regeneracji. Wspolczuje wszystkim tym, ktorzy maja podobny problem… eh

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *