Krosty na Głowie

Krosty na Głowie – Przyczyna

Krosty na głowie mają bardzo wiele różnych przyczyn. Jedną z nich może być trądzik, który je wywołuje. Bakterie powodują powstawanie stanu zapalnego, który wytwarza czerwone, nabrzmiałe, bolesne krosty. Trądzik powstaje przez nad-aktywność gruczołów łojowych, które wywoływane są przez brud i kosmetyki. Może być spowodowany stresem, zmianami hormonalnymi, nieodpowiednią dietą i przeistaczać się w zapalenie mieszków włosowych. Może być ono spowodowane także grzybami, bakteriami, wirusami, a nawet zmianami nowotworowymi.

Owłosiona skóra głowa może zostać dotknięta przez trądzik i krosty z powodu występowania chorób takich jak półpasiec czy ospa wietrzna. Poza tym na wystąpienie zmian w okolicach skóry głowy mogą mieć także wpływ grzybice oraz schorzenia pasożytnicze takie jak wszawica, świerzb czy larwa wędrująca. Najczęstszymi przyczynami zapalenia mieszka włosowego i występowania krost na głowie są jednak: choroby metaboliczne, zaburzenia odporności, nieprawidłowa i niestaranna higiena, wyniszczenie organizmu, błędy dietetyczne i przewlekłe uszkodzenie skóry.

Na krosty na głowie jest jednak także sporo rozwiązań. Przede wszystkim warto przyjrzeć się swojej higienie, bo najczęściej pojawiają się one z powodu niestarannej higieny osobistej, niedokładnego zmywania szamponu czy stosowania nieodpowiednich, zapychających mieszki włosowe kosmetyków. Nieodpowiednio zmyty z głowy szampon, odżywka bądź maska może prowadzić do zapchania i powstania ropnych wykwitów.

Stosowanie kosmetyków z SLS, tych na bazie alkoholu i z silnie działającymi składnikami może prowadzić do przesuszenia skóry głowy, a następnie pojawienia się krost przez zbyt intensywne natłuszczanie skóry. Podobne działanie mogą mieć niektóre ziołowe wcierki i maski, choć mają działać wręcz przeciwnie, w sposób łagodny i nieinwazyjny. Dla poprawienia stanu skóry głowy warto także zrezygnować na jakiś czas z produktów do stylizacji. Zaleca się także stosowanie kwasy salicylowego i cynku, które dobrze działają na trądzik. Warto być jednak ostrożnym i w czasie takiej kuracji dobrze nawilżać skórę, bo te preparaty mają właściwości wysuszające. To wszystko może sprawić, że krosty na głowie znikną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *