Krosty na Plecach

Bolące Krosty na Plecach

Ropne krosty na plecach czy zwyczajne pryszcze?

Krosty na plecach generuje trądzik, są to zatem zwyczajne pryszcze. Mogą być one także objawem innych chorób, na przykład ospy wietrznej. Krosty na plecach mają dzieci, młodzież, dorośli. Najczęściej jest to objaw trądziku. Czasem może być to zjawisko wiążące się z alergiami, czyli uczuleniami.

Jak leczyć krosty na plecach?

Krosty trądzikowe leczymy smarując je maściami, kremami, przecierając rumiankiem lub naparem z bratka polnego. Każdy sposób jest dobry, aby pozbyć się krostek.

Niektóre krostki są suche, inne wypełnione płynem ropowiczym. Te ostatnie potrafią być bolące, warto wspomnieć aby nie wyciskać je na siłę.

Krosty na plecach występują rzadziej niż na twarzy czy dekolcie, jednak potrafią utrzymać się nawet dwa lata. Jeśli jest to zjawisko długotrwałe to niezbędna jest wizyta u lekarza specjalisty w dziedzinie dermatologii, który przepisze nam odpowiednie leki doustne. W ten sposób można pozbyć się krostek na plecach skutecznie.

Podsumowując, krostki jako objaw alergii są nieciekawym objawem. Jednak można wytrzymać egzystowanie z krostkami na plecach i spokojnie je leczyć. Wizyta u kosmetyczki oraz kąpiele w ziołowych naparach pomagają w zwalczaniu krost na plecach.

2 myśli o “Bolące Krosty na Plecach

  1. Janek

    Też mam z tym problem i już od dłuższego czasu stosuję technikę kąpieli ziołowych. Mam to szczęście, że zamiast prysznica mam wannę, dlatego wrzucam do wody torebeczki rumianka, bratku, albo zielonej herbaty. Nie stosuję tego codziennie. Raczej 2-3 razy w tygodniu, częściej tylko wtedy, gdy naprawdę te krostki są nasilone. Pomaga. Jest zdecydowanie lepiej, niż było.

    Reply
  2. Seweryn

    Janek, genialne! A co, jeśli mam prysznic? 😀 Ja stosuję zioła w formie toniku, że nakładam to wszystko na wacik i przemywam skórę. Od dermatologa dostałem antybiotyk do łykania, stosuję go regularnie, ale podobno okres jego przyjmowania nie powinien przekraczać miesiąca, czy dwóch. Jak minie to dam znać 🙂 Póki co po miesiącu widzę poprawę. Ciekawy jestem, czy mi to pozostanie. Zdecydowałem się na to ostatecznie, bo potrzebowałem szybkiej poprawy. Jednak regularne peelingi, toniki ziołowe oraz dieta (wraz z rzuceniem papierosów, moi drodzy) też mi dobrze pomagały.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *