laserowe usuwanie trądziku

Laserowe Usuwanie Trądziku

Laserem w trądzik, czyli laserowe usuwanie trądziku

Trądzik można zwalczać tabletkami, maseczkami, tonikami, ziołami i chemią, niejednokrotnie połączeniem tych specyfików. Każdy sposób ma swoich zwolenników. Jednak trądzik intensywny trzeba atakować innymi metodami. Jedną z nich jest laser. To nie jest magia, to nie broń rycerzy, to nie wynalazek ostatnich dni. Laser stosowany jest od dłuższego czasu, ale do leczenia trądziku od całkiem niedawna.

Laserowe usuwanie trądziku – Efekty

Efekty są niezłe, leczenie bezbolesne, nie zajmuje dużo czasu, ale kosztuje. Polski NFZ nie finansuje tego rodzaju kuracji, zatem to właśnie pacjenci muszą opłacić zabieg laserem. Jednak nie są to ceny aż tak zaporowe, aby nie można było sobie na nie pozwolić. Lasera używają jedynie lekarze mający certyfikat umożliwiający stosowanie tego narzędzia do usuwania trądziku. Kosmetyczka lub osoba o innej specjalizacji takich uprawnień nie ma.

Należy zawsze sprawdzić kto ma prawo do stosowania lasera, bo przecież najważniejszy jest profesjonalizm i stosowanie sprzętu tak, aby nie wyrządzić krzywdy pacjentowi. Oczywiście zdarzają się czasem źle wykonane zabiegi, ale na szczęście są to wyjątki, a nie norma.

Ile kosztuje laserowe usuwanie trądziku – Jaka jest Cena?

W Polsce ponad 620 lekarzy usuwa trądzik laserem. Laserowe usuwanie trądziku kosztuje od 300 do 1500 złotych za jeden zabieg. Jest to kwota, na którą stać całkiem sporo osób. Zatem popularność tego zabiegu rośnie.

Stosowane są lasery frakcyjny oraz laser Q Switch – czasem stosuje się jeden laser po drugim, aby osiągnąć upragniony efekt. Lekarz decyduje, który laser powinien być zastosowany u danego pacjenta. Czasami laser łączy się ze złuszczaniem kwasami.

Ile zabiegów laserem?

Laser trzeba stosować co najmniej kilkakrotnie. Pięć-sześć zabiegów powinno wystarczyć, aby cera zaczęła wracać do zdrowia. Lekarz decyduje o ilości oraz częstotliwości zabiegu. Każda terapia dobierana jest indywidualnie, jako wynik wywiadu lekarskiego oraz badań. Bez nich nie można dobrać właściwej dawki, ponieważ to, co dobre dla jednego pacjenta może okazać się szkodliwe dla innego człowieka. Zatem pełna terapia laserem może kosztować od 1500 do 9000 złotych – może nie jest to mało, ale efekt wart jest takiej ceny. Górna kwota wynosi tyle, ile powiększenie biustu – jednak nie jest to kaprys, lecz zabieg leczniczy.

Jakie są zalety lasera?

Laser działa szybko i bezboleśnie, nie wywołuje tylu skutków ubocznych co tabletki. Zabieg trwa niespełna godzinę. Po zabiegu może powstać obrzęk, który utrzyma się przez jakiś czas, ale nic innego dziać się nie powinno.

Podsumowując, zabieg przeprowadzony z użyciem lasera jest szybki, nie daje wielu skutków ubocznych i jest efektywny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *