Laserowe Usuwanie Zaskórników

Laserowe Usuwanie Zaskórników

Wągry, inaczej zaskórniki – są to rozszerzone pory, w których zbiera się łój i zanieczyszczenia. Występują na twarzy w strefie T, obejmującej czoło, nos oraz brodę. Sposobów ich pozbycia się jest wiele. Nie wszystkie one są jednak skuteczne. Z racji, że zaskórniki są bardzo głęboko, zwykłe oczyszczanie domowymi metodami może okazać się niewystarczające i w ostateczności jedynie chwilowe. Aby na stałe je wyeliminować, warto skupić się na przyczynie ich powstawania.

Laserowe usuwanie zaskórników i peelingi chemiczne to najlepsza droga ich usunięcia.

Zaskórniki powstają najczęściej u osób, które posiadają cerę tłustą, bądź mieszaną. Są wynikiem zaburzonego funkcjonowania skóry. Jest ona największym narządem wydalniczym i odpowiada między innymi za usuwanie łoju. Problemem osób z zaskórnikami jest nadmierne wydzielanie go. Dodatkowo do zablokowania porów przyczynia się rogowacenie naskórka w zbyt dużej ilości. To właśnie martwe komórki zatykają pory, uniemożliwiając wydostanie się łoju i gromadzenie go wewnątrz.

Laserowe usuwanie wągrów ingeruje w głębsze warstwy skóry, radząc sobie z tym problemem na stałe i zwalczając przyczynę. Światło lasera podczas zabiegu odparowuje zaskórniki i usuwa wypełnione nimi gruczoły łojowe. Dzięki temu nie mają one szansy pojawić się na nowo. Koszt takiego leczenia waha się od 300 do 600zł.

Jak wygląda pielęgnacja skóry po laseroterapii?

Warto wspomnieć o tym, że choć wągry nie pojawią się ponownie (przez jakiś czas) w miejscu, które poddane było działaniom światła lasera – pojawić się mogą w innych obszarach twarzy. Aby temu zapobiec bardzo ważna jest profilaktyka. Kosmetyki powinny być dobrze dobrane do skóry, ważne jest jej oczyszczanie (lekkimi żelami i piankami) oraz regularne stosowanie peelingu.

Laser jest bezpieczny, a cały zabieg bezbolesny. Skóra po jego wykonaniu jest lekko podrażniona. Mogą pojawić się w miejscach po zaskórnikach strupki. 2-5 dni później ważna jest dokładna pielęgnacja i regeneracja. Niewskazane jest nakładanie makijażu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *