Lek na Trądzik bez recepty

Lek na Trądzik bez recepty

Trądzik jest dokuczliwy, ale można go leczyć lekami bez recepty.

Leki na trądzik bez recepty można kupić w aptece czy w sklepie zielarskim. Większy wybór znajdziemy w internecie. Leki na trądzik można brać doustnie lub smarować miejsca pokryte zmianami trądzikowymi maściami lub żelami. Są to bardzo tanie specyfiki, ale bardzo skuteczne. Wysuszają zmiany trądzikowe i pomagają w ich skutecznym leczeniu. Gdyby nie one to nikt nie mógłby sobie pozwolić na nieustanne wizyty u lekarza dermatologa. A tak wystarczy jeden zakup i już spokojnie można korzystać z leków i starać się żyć bez trądziku. Żele, balsamy, kremy, maści, maseczki pomagają zwalczać trądzik. Ich koszt jest niewielki, bo zaczyna się od 6 złotych, a kończy na 30-40 złotych. Jest to niewielki koszt, a efekt może być spektakularny.

Czasem można pomóc sobie samemu domowymi sposobami takimi, jak maseczka na trądzik przygotowana z kurzego białka utartego z domieszką soku z cytryny. Maseczka z kurzego białka wysusza twarz i pomaga pozbyć się trądziku. Jednorazowa aplikacja nie wystarczy, taką maseczkę należy nakładać przynajmniej raz w tygodniu przez kilka miesięcy co najmniej.

Popularne są również tabletki z cynkiem. Tabletki z cynkiem o nazwie zinkas lub zinkas forte – te drugie są mocniejsze.
Twarz można także myć mydłem siarkowym, a na niego nakładać krem antybakteryjny i cieszyć się poprawiającą się cerą. Specjaliści zalecają również picie herbaty z fiołka trójbarwnego jako środka wspomagającego leczenie trądziku.

Polecane są również tabletki takie jak CeraNova lub Visaxinum, które pomagają pokonać trądzik. Obecnie odchodzi się od zwalczania trądziku spirytusem salicylowym, który był stosowany na trądzik jeszcze 15 lat temu. Jest to sposób przestarzały, a spirytus salicylowy może jedynie podrażnić cerę. Jednak silny trądzik wymaga długotrwałego leczenia, trwającego czasami nawet dwa lub trzy lata.

Podsumowując, leczenie trądziku bez recepty jest możliwe, ale trwa bardzo długo. Dlatego wymagana jest konsekwencja i stosowanie leków wewnętrznych i zewnętrznych przez długi czas, co najmniej pół roku kuracji to obligatoryjny czas trwania takiej kuracji. Niecierpliwość i pośpiech są wrogiem leczenia trądziku i o tym należy bezwzględnie pamiętać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *