Leki na Trądzik Różowaty

Leki na Trądzik Różowaty

Trądzik różowaty to schorzenie które dotyka głównie osoby z cerą delikatną, jasną, naczynkową. Charakteryzuje się on silnym zaczerwienieniem skóry, rumieniem, krostkom oraz pajączkami (rozszerzone naczynka krwionośne). Ten typ trądziku jest zapalną chorobą skóry, występuje na początku na środku twarzy, następnie może przenieść się na pozostałe obszary. Trądzik różowaty objawia się zaczerwienieniem, szczypaniem twarzy, wysuszeniem, niekiedy nawet obrzękiem.

Zmiany mogą nasilać się gdy spożywamy alkohol, ostre przyprawy, wystawiamy twarz na słońce czy zażywamy gorące kąpiele. Osoby z takim problemem nie mogą stosować również preparatów glikokortykosteroidowych, które stosuje się przy atopowym zapaleniu skóry czy łuszczycy oraz leków rozszerzających naczynka krwionośne.

Trądzik różowaty występuje w 3 postaciach: rumieniowo-naczyniowej, grudkowo-krostkowej, przerosłej. Najlepszym składnikiem stosowanym w kosmetykach i lekach jest kwas azaleinowy, który jest substytutem kwasu migdałowego i glikolowego. Kwas ten działa przeciwzapalnie, uniemożliwia powstawanie przebarwień oraz zwalcza już powstałe. Szczególnie sprawdza się przy leczeniu trądziku grudkowo-krostkowego. Ma on właściwości wybielające.

Leki zawierające metronidazol działają bakteriobójczo, stosowane są w zakażeniach bakteriami beztlenowymi a także w zakażeniach pierwotniakami. Metronidazol stosowany jest przy trądziku różowatym a także łojotoku. Jeżeli chodzi o naturalne produkty warto jest stosować zieloną herbatę, która ma silne właściwości oczyszczające organizm z toksyn, ale również działa przeciwzapalnie oraz przeciwobrzękowo, ekstrakt dodawany jest często do kremów czy toników.

One thought on “Leki na Trądzik Różowaty

  1. gosia

    Tak wlasnie jest, ze jak ktos ma delikatna i naczynkowa skore to ma najgorzej. Wtedy sie ten tradzik pojawia 🙁 ja mam duży problem, bo taka wrażliwa skóra wymaga odpowiedniego traktowania,a większość środków jest mocna. Metronidazolu nie próbowałam jeszcze, a faktycznie moze pomoc, przetestuje. Jest delikatny?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *