Manualne oczyszczanie twarzy a trądzik

Oczyszczanie Manualne Twarzy

Oczyszczanie manualne twarzy – Sposób na trądzik?

Manualne oczyszczanie twarzy jest koniecznym zabiegiem. Osoby cierpiące na trądzik powinny zadbać o takie oczyszczanie cery. Kosmetyczka może oczyścić twarz w sposób tradycyjny, czyli ręcznie, manualnie, lub dzięki specjalistycznym urządzeniom, które coraz częściej znajdują się w gabinetach kosmetycznych. W tym tekście skupimy się na ręcznym oczyszczaniu cery jako zabiegu znanym, popularnym i polecanym wszystkim.

Oczyszczanie manualne to popularny zabieg – kosztuje od 40 do 100 złotych, w zależności od cennika gabinetu kosmetycznego. Zajmuje około dwóch godzin, ale jest to czas spędzony bardzo pożytecznie, w pozycji leżącej. Zabieg ma kilka etapów: oczyszczanie twarzy, tonizowanie, nałożenie maseczki, rozgrzanie skóry parą, wyciskanie zaskórników i pryszczy oraz dezynfekowanie.

Często stosuje się peeling oraz nawilżającą maseczkę z alg. Jeśli jednak klient chce zapłacić mniej to może poprosić o zwykłą maseczkę, a nie maseczkę z alg – oczywiście ta ostatnia świetnie nawilża, pięknie pachnie, ale jest droga. Można poprosić o maseczkę ziołową lub nawilżającą, ale wykonaną z innych składników.

Oczyszczanie twarzy może być bolesny. Zabieg dobrze jest przeprowadzać raz w miesiącu, aby pozbyć się zanieczyszczeń i szpecących cerę zaskórników oraz grudek.

Manualne oczyszczanie twarzy pomaga osobom mających cerę tłustą lub trądzikową. Cera po oczyszczaniu manualnym jest podrażniona, naczynka rozszerzone, ale cera wraca do normy już po jednym dniu.

Zabieg ręcznego oczyszczania cery jest dosyć popularny, znany od lat i przeprowadzany przez wszystkie gabinety kosmetyczne. Stosują go osoby w różnym wieku, dziewczyny, chłopcy, panie i panowie. Każdy przecież dba o wygląd i chce pięknie wyglądać, a cera jest oglądana przez wszystkich rozmówców – coraz więcej osób „pracuje twarzą” i musi mieć zawsze zadbaną twarz. Zabieg jest zalecany osobom mającym trądzik.

Zanim wybierzemy się na zabieg, sprawdźmy opinie o danym gabinecie, udajmy się tam z wizytą wstępną, rozejrzyjmy się, oceńmy czystość gabinetu, zobaczmy jak pracują kosmetyczki. Nie zależy nam przecież na tym, aby zabieg miał nieprzyjemne konsekwencje. Jeśli mamy wątpliwości czy właśnie ten zabieg zamówić porozmawiajmy z lekarzem dermatologiem i kosmetyczką. Oni na pewno powiedzą czy to jest właściwy zabieg czy może lepiej wybrać inny. Na pewno poczujemy się bezpieczniej i pewniej, bo nie chcemy zrobić sobie żadnej krzywdy.

2 myśli o “Oczyszczanie Manualne Twarzy

  1. Alicja

    Moja koleżanka bardzo chwali ten sposób. Czy jest ktoś, kto również korzysta z takich usług kosmetycznych? Ja jestem średnio nastawiona. Wydaje mi się, że to będzie bardzo bolało i zostawi ślady…

    Reply
  2. Magda

    Cześć, Ala! Pomaga. 🙂 Chodzę regularnie co 3-4 miesiące i jestem zadowolona. Spokojnie, to nie boli 😀 I wcale nie pozostawia śladów, gdy zajmuje się tym profesjonalista. Wszystko przebiega procesami i jest baaaardzo przemyślane. Nie stanie Ci się żadna krzywda. Jeśli jesteś tak bardzo nastawiona sceptycznie to idź do dobrego salonu kosmetycznego u siebie w mieście i porozmawiaj z kosmetyczką 🙂 Mi przed pierwszym zabiegiem wszystko zostało przedstawione, dobrze wyjaśnione i wiedziałam, co mnie czeka. Próbuj!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *