Maść ichtiolowa na trądzik

Maść ichtiolowa na trądzik

Czy maść ichtiolowa leczy trądzik?

Wiele się mówi o tym, że maść ichtiolowa to swoiste cudo na trądzik, które do tego kosztuje średnio około 2zł. Jest to trochę przesadzone określenie, choć nie da się ukryć, że środek ten jest dość skuteczny. Największą jej zaletą jest po prostu to, że jak do tej pory nie stwierdzono żadnych poważnych efektów ubocznych. Nawet jeśli nam nie pomoże to jednak także i nie zaszkodzi, a do tego nie stracimy dużo pieniędzy, gdyż kosztuje tak naprawdę grosze.

Warto tutaj pamiętać jednak o tym, że maść nie tyle leczy przyczyny powstawania trądziku co same efekty. Oznacza to, że aby kompletnie pozbyć się trądziku należy jednocześnie konsultować się z lekarzem, aby ten pomógł nam w usunięciu przyczyny powstawania niedoskonałości skórnych.

Podstawowym działaniem maści ichtiolowej jest wyciąganie ropy znajdującej się pod skórą i dlatego może być stosowana także na wągry. Przy wągrach po zastosowaniu maści będzie o wiele prostsze wyciśnięcie problemu ze skóry, które nie powinno się skończyć powstaniem nieestetycznej bizny.

Maść ichtiolową najlepiej nakładać na wyprysk do spania, grubą warstwą i do tego przykryć porządnie plasterkiem. Wyciągnięta ropa wsiąknie w plaster i nie zostanie ubrudzona pościel. Maść jest niestety dość trudna do sprania. Lek ten jest skuteczny jednak zazwyczaj jedynie w przypadku lekkich problemów z trądzikiem, czyli u tych osób gdzie wypryski pojawiają się sporadycznie. Jeśli jednak od długiego czasu zmagasz się z trądzikiem i nic Ci nie pomaga to zawsze warto spróbować, tym bardziej, że koszt maści jest symboliczny.

One thought on “Maść ichtiolowa na trądzik

  1. Małgo

    Pierwszy raz słyszę, a mam za sobą długie stosowanie pasty cynkowej. Nakładam ją właśnie też na noc i grubą warstwę. Chętnie spróbuję tej. Można ją bez obaw stosować codziennie?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *