Maść na trądzik różowaty

Maść na Trądzik Różowaty

Trądzik różowaty to powszechna choroba skóry, charakteryzująca się przewlekłym zaczerwienieniem i stanami zapalnymi na policzkach, nosie, czole i podbródku. Niekiedy może wyglądem przypominać poparzenie słoneczne, ale jej objawy są uporczywe i nawracające. Wiele postaci trądziku różowatego może być kontrolowanych za pomocą kremów czy balsamów o klinicznie opracowanej formule.

Najlepsza kuracja na trądzik różowaty, metronizadol.

Metronizadol można nabyć jako krem, maść oraz żel. To preparat dostępny wyłącznie na receptę i nadający się jedynie dla osób dorosłych. Rzadko poleca się go dzieciom. Stosując maść powinno się zachować ostrożność, jeśli pali się tytoń lub pije alkohol, ponieważ może to doprowadzić do niepożądanych interakcji. Efekty uboczne mogą obejmować szczypanie, zaczerwienienie oraz wysuszenie skóry.

Maść z Klindamycyjną

Klindamycyna, dostępna jako żel, pianka, lub maść to substancja antybakteryjna używana do kontroli zarówno trądziku zwykłego, jak różowatego. Ponieważ grudki i krostki często kojarzone ze zwykłą postacią trądziku mogą także pojawić się na skórze dotkniętej trądzikiem różowatym, kuracją tą maścią może pomóc pozbyć się obydwu problemów na raz. Jeśli przyjmujesz już leki takie jak erytromycyna, powiedz o tych swojemu lekarzowi, by dopasował dawkowanie, by nie wystąpiły reakcje niepożądane. Ta maść powoduje niekiedy skutki uboczne w postaci biegunki, zwracaj więc uwagę, czy nie występuje ona u ciebie w czasie kuracji.

Krem z Kwasem Azelainowym

Kwas azelainowy zmniejsza ciemne przebarwienia i często stosuje się go w leczeniu trądziku zwykłego i różowatego oraz melazmy, tj. przebarwień, które pojawia się czasem w czasie ciąży lub przyjmowania doustnych środków antykoncepcyjnych. Kwas azelainowy nie jest toksyczny i u większości ludzi nie powoduje wielu efektów ubocznych. Niektórzy mogą zaobserwować łuszczenie się skóry i zwiększony świąd oraz uczucie pieczenia; jeśli to nastąpi, odstaw krem i zasięgnij porady lekarskiej. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli cierpisz na inne problemy skórne, jak np. egzema.

Krem z Erytromycyną

Wielu specjalistów zaleca stosowanie kremów, które zawierają erytromycynę. Jako antybiotyk, erytromycyna zwalcza zwykły trądzik oraz trądzik różowaty przez zmniejszenie liczby bakterii na skórze. Podobnie jak w wypadku wielu innych kremów antybakteryjnych, mogą wystąpić efekty uboczne w postaci biegunki, które dla niektórych stanowić mogą duży problem. Mogą pojawić się także inne efekty uboczne, takie jak suchość, zwiększone podrażnienie, wysypka lub opuchlizna.

Te leki do stosowania miejscowego zawierają dużą ilość alkoholu, by wysuszać skórę, co dla niektórych również może stanowić problem. Nawilżanie zainfekowanej trądzikiem różowatym skóry może zapobiec pieczeniu, swędzeniu oraz podrażnieniu, które mu towarzyszą. Codziennie nawilżając skórę specjalnym preparatem przeciw podrażnieniom zawierającym substancje łagodzące – jak ksantyna – zmniejszy ból i podrażnienia. Zaleca się stosowanie preparatu nawilżającego o zielonym zabarwieniu, co zmniejsza zaczerwienienie towarzyszące trądzikowi różowatemu.

One thought on “Maść na Trądzik Różowaty

  1. anonimowa

    Klindamycyne stosowalam i powiem szczerze, ze nie bylam zachwycona. Mocno wysusza skore. Musialam uzywac w trakcie bardzo silnych kremow nawilzajacych… Są lepsze sposoby. Wymienionych wyzej innych nie probowalam, wiec nie wiem, ale osobiscie polecam retinoidy. Tez wysuszaja, ale juz mniej i mozna to jakos przetrzymac.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *