Metronidazol na Trądzik

Metronidazol na Trądzik

Metronidazol jest antybiotykiem pomocnym w leczeniu trądziku. Stosuje się go miejscowo, ponieważ ma formę maści. Dostępny jest również w formie tabletek.

Przeprowadzono badania na grupie pacjentów cierpiących na trądzik, które pokazały, że stosowanie metronidazolu w formie żelu (nowość na rynku) pomogła 92 procentom osób z badanej grupy. Metronidazol nakładano dwa razy dziennie na skórę osób z trądzikiem różowatym. Leczenie prowadzono przez pół roku, aby utrwalić jego skutki. Potwierdza to wartość tego leczenia oraz utwierdza pacjentów w leczeniu trądziku tym właśnie specyfikiem. Zalecamy go, bo jest on znakomity i niedrogi – kosztuje około 15 złotych. W zestawieniu z tetracykliną pomaga eliminować wszelkie niedoskonałości trądzikowej cery.

Preparat ten jest skuteczny i niedrogi, poza tym skutki uboczne są wyjątkowo rzadkie. Dlatego zalecają go lekarze oraz farmaceuci na leczenie takich schorzeń. Mechanizm działania metronidazolu nie został dokładnie zbadany, jednak faktem i to naukowo potwierdzonym, jest jego pomocne działanie w leczeniu trądziku. Oczywiście metronidazol wspomaga się kosmetykami (całą serią: płynem do mycia twarzy, tonikiem, kremami na dzień oraz na noc, odpowiednią higieną), dietą oraz wielomiesięcznymi działaniami na rzecz usuwania trądziku. Na pewno taki zmasowany atak będzie pomocny. Warto podkreślić, że metronidazol leczy trądzik różowaty, czyli jedną
z najcięższych form trądziku. Przy zwykłym trądziku również się sprawdzi.

Podsumowując, metronidazol można kupić w aptece, ale zawsze przed jego zastosowaniem lepiej porozmawiać z lekarzem lub aptekarzem. Oni poradzą i rozwieją wątpliwości. W razie zauważenia jakichkolwiek niepożądanych skutków należy koniecznie natychmiast zrezygnować ze stosowania leku oraz odwiedzić lekarza. Metronidazol jest lekiem i jak każdy lek może mieć bardzo różne działanie oraz skutki. Ostrożność jest zatem ze wszech miar wskazana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *