Wpływ Mikroelementów na Trądzik

Mikroelementy i Witaminy na Trądzik

5 witamin i mikroelementów niezbędnych do walki z trądzikiem

Cynk – obniża stężenie cukru we krwi, co jest wskazane w trądziku, wzmacnia procesy regeneracyjne skóry, działa przeciwzapalnie, hamuje wydzielanie łoju.

Selen – działa antyoksydacyjnie, antynowotworowo, zmienia skład łoju i potu, reguluje poziom wydzielanych lipidów.

Witamina A (retinol) – przyspiesza regeneracje, działa przeciwzapalnie, reguluje proces odnowy skóry.

Witamina E – przeciwutleniacz, wymiatacz wolnych rodników, zapobiega rogowaceniu skóry, reguluje skład łoju.

Witamina C – niezbędna w leczeniu każdego schorzenia skóry, przyspiesza syntezę kolagenu, opóźnia proces starzenia, stymuluje proces regeneracji, podnosi odporność. (Stosujemy tylko witaminę C lewoskrętną)

Nawet zróżnicowana dieta w dzisiejszych czasach, nie może zagwarantować równowagi wszystkich potrzebnych witamin i biopierwiastków. Trądzik, jak każde schorzenie jest bardzo wrażliwy na niedobory mikroelementów, co więcej żadna terapia nie będzie przynosić efektów, jeżeli w organizmie będzie brakowało podstawowych witamin i biopierwiastków. Ale nie chodzi to tylko o niedobory! Stosowanie wysokich dawek (w granicach dopuszczalnych) przez określony czas leczy trądzik regulując wydzielanie sebum, skład potu i łoju oraz procesy regeneracyjne i gospodarkę lipidową. Warto zgłębić temat i włączyć do diety preparaty z cynkiem, selenem i witaminami A, E, C.

Pamiętaj! Przyjmowanie witamin w wysokich dawkach (w granicach dopuszczalnych) powoduje niedobór pozostałych, dlatego niezbędna jest suplementacja preparatem witaminowo mineralnym zawierającym zrównoważony, maksymalnie bogaty zestaw witamin (oczywiście odejmujemy od terapeutycznych wysokich dawek te, które są zawarte w preparacie złożonym).

Opracowali Eksperci Zortex – www.zortex.pl

One thought on “Mikroelementy i Witaminy na Trądzik

  1. cynek

    Chyba najwięcej mi pomógł właśnie cynk. Należy też pamiętać, żeby wybrać dobry cynk, jeśli decydujemy sie na jego suplementacje z apteki. Mi polecono cynek sr i okazał się być faktycznie najlepszym cynkiem, wystarczy jedna tabletka. Polecam wszystkim!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *