Mydło siarkowe na trądzik

Mydło siarkowe na trądzik

Marzysz o pozbawionej niedoskonałości skórze, jednak przeraża Cię cena specjalistycznych środków i drogich zabiegów kosmetycznych? Spróbuj naturalnych metod.

Mydło siarkowe na trądzik nie kosztuje wiele, a efekty potrafią pozytywnie zaskoczyć. Wszystko dzięki jego właściwościom: zmniejsza trądzik, działając antybakteryjnie, ogranicza wydzielanie sebum, łagodzi stany zapalne i oczyszcza pory. Nie zapycha cery, ponieważ w swoim składzie pozbawione jest sztucznych składników: parabenów i silikonów. Mało tego – pozwala poradzić sobie z problemem przetłuszczającej się skóry! Poprzez swoje działanie wysuszające i ściągające twarz staje się przyjemnie odświeżona, rozjaśniona i co najważniejsze – przestaje się świecić, zyskując efekt zmatowienia.

Co jednak dla jednych jest plusem, drugim przynieść może problemy. Należy uważać. Jeśli nie masz cery tłustej, czy mieszanej, regularnym stosowaniem doprowadzisz do przesuszenia skóry. W tym wypadku konieczne jest ograniczenie, bądź niestety całkowite zrezygnowanie z używania mydła.

Przez działanie wysuszające ważne przy jego stosowaniu jest nawilżenie skóry. Wiele oferowanych na rynku mydeł siarkowych na trądzik posiada już w swoim składzie substancje działające regenerująco. Warto jednak dodatkowo używać kojących środków. Dobrze sprawdzają się w tej roli naturalne olejki roślinne.

Tak intensywne działanie mydła budzi kontrowersje – używać, czy nie używać? Warto próbować. Nie kosztuje ono wiele, ryzyko nie odbije się boleśnie na zawartości portfela, a stawka jest przecież wysoka – to walka o piękną cerę. W przypadku wysuszenia zawsze będzie można je odstawić. Co także ważne, pogorszenie skóry w pierwszym okresie to efekt jej oczyszczania. Należy go przetrwać. Jak to mówią – musi być gorzej, by mogło być lepiej.

Próbuj!

One thought on “Mydło siarkowe na trądzik

  1. Marek

    Ja właśnie jestem przeciwko stosowaniu tego mydła, bo mocno wysusza cerę. Jeśli ktoś ma ją odporną to pewnie da radę, ale z doświadczenia wiem, że taka skóra trądzikowa jest mocno kapryśna, nawet jeśli i tłusta, czy świecąca się, to wciąż kapryśna i przy stosowaniu wielu innych także środków, które wszystkie są mocno wysuszające, takie mydło dodatkowo wprowadza katastrofę. Raczej polecam wybierać naturalne mydła z dodatkiem choćby glinki, bo ona pomaga na trądzik.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *