Ocet jabłkowy na trądzik

Ocet jabłkowy na trądzik

Ocet jabłkowy – naturalny sposob na trądzik

Jakie są środki na trądzik – różne, jedne chemiczne, inne naturalne. Jednym z nich może być na przykład ocet. Nie mówimy o zwykłym occie, lecz o occie z jabłek, który leczy trądzik i działa kojąco. Taki ocet można wyprodukować samodzielnie, w domu, bardzo małym kosztem. Jedna część octu jabłkowego na jedną część wody pozwala stworzyć dobry tonik. Takim tonikiem przemywać należy cerę raz-dwa razy dziennie. Dzięki temu krostki znikają, a cera jest wygładzana.

Jak stworzyć ocet jabłkowy?

Przepis na ocet jabłkowy jest bardzo prosty. Jabłka należy umyć, pokroić i wycisnąć je tak, aby powstał z nich sok. Odcedzony sok przelewa się do szklanego słoika. Przykrywa się słój szmatką i zostawia się na co najmniej miesiąc. Wtedy powstanie ocet, jednak trzeba pilnować, aby nie zaszła w nim fermentacja alkoholowa. Taki ocet jest naturalny, wpływa korzystnie na trądzik, a pity przyczynia się do utraty kilogramów.

Octu jabłkowego nie można kupić w sklepie, lecz produkowany w domu jest czysty i nie ma w sobie składników chemicznych.

Podsumowując, każdy środek pomocny na trądzik warto stosować. Szczególnie, gdy jest pomocny oraz daje bardzo dobre efekty.

One thought on “Ocet jabłkowy na trądzik

  1. gholy

    Taki samemu zrobiony ocet jest lepszy, niz kupiony? pierwszy raz sie spotykam z przepisem na swoj i nie wiem nawet, czy to jest warte zachodu. Dla dbalosci o sklad tego, co stosuje na twarz i co jem jestem w stanie wiele zrobic, ale akurat ocet wydaje sie byc dobrze robiony w odpowiednich sklepach. Czy sie myle? Naturalne toniki robie od dluzszego czasu, wiec i ten przetestuje, dzieki!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *