Olej jojoba na trądzik

Olej jojoba na trądzik – Rafinowany czy nierafinowany?

Olejki Jojoba zdecydowanie są dzisiaj w modzie i znaleźć je możemy w ogromnej ilości kosmetyków sprzedawanych na rynku. Problem polega jednak na tym, że w większości olejki te mają niewiele wspólnego ze swoją naturalną postacią i z tego powodu ich działanie często jest niedocenione. Olej Jojoba może być bowiem bardzo skutecznym wsparciem w walce z trądzikiem.

Olejek  Jojoba – Rafinowany czy nierafinowany?

Cały czas mówimy oczywiście o w pełni naturalnym olejku, który to chociażby w aptekach można kupić dosłownie za kilka złotych. Sprawdzając jednak opakowania możemy zauważyć, że olejek jojoba dostępny jest w formie rafinowanej oraz nierafinowanej. Nie da się ukryć, że bardziej naturalny będzie nierafinowany, ale jeśli drażni nas zapach, który faktycznie jest dość charakterystyczny, to w ostateczności możemy skorzystać także z wersji rafinowanej. Dlaczego jednak olejek ten może być tak skuteczny w walce z trądzikiem?

Skład przypominający ludzki łój

Okazuje się bowiem, że choć olejek jojoba jest pochodzenia roślinnego to z punktu widzenia chemii jego skład jest mocno podobny do tego, jaki posiada nasz naturalny łój wydzielany przez skórę. Standardowo podczas walki z trądzikiem stosuje się dzisiaj agresywne retinoidy, które z jednej strony mogą pomagać, ale z drugiej bardzo mocno wysuszają skórę, a to po pewnym czasie może problem potęgować, gdyż skóra zacznie produkować jeszcze więcej sebum. Olej jojoba jest naturalnym nawilżeniem, a przy tym warstwą ochronną naszej skóry. Warstewka łoju nawilża skórę, ale i ogranicza produkcję sebum, a więc przyczynia się do zmniejszenia liczby wyprysków.

Stosowanie niewielkiej ilości Olejku

Musimy tylko pamiętać o tym, że olejek jojoba jest niezwykle tłusty i wydajny. Aby wysmarować całą skórę twarzy naprawdę wystarczy parę kropel olejku, które dobrze rozsmarujemy. Koniecznie musimy także pamiętać o tym, że olejku nie wolno stosować bezpośrednio po retinoidach. Jeśli leki stosujemy wieczorem to olejek nakładamy rano.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *