Olej z czarnuszki na trądzik

Olej z czarnuszki na trądzik

Czarnuszka jest rośliną o niezwykle bogatej historii, która to z niewiadomych powodów została współcześnie dość mocno zapomniana, choć w recepturach naszych babć na pewno często uda nam się odnaleźć różne zapiski związane z wykorzystaniem właśnie tej rośliny. Już w starożytności wierzono, że czarnuszka dobra jest dosłownie na wszystko, a to przed czym nie jest w stanie uchronić człowieka to tylko i wyłącznie śmierć. Zejdźmy jednak na ziemię i sprawdźmy dokładnie co takiego dobrego faktycznie jest w tej roślinie i czy może być ona skuteczna na trądzik?

Bardzo silne działanie przeciwzapalne i antybakteryjne

W przypadku osób walczących z cerą trądzikową dość często słyszy się właśnie o czarnuszce, a konkretniej o oleju z tej rośliny, który to ma być bardzo skutecznym orężem w walce z trądzikiem. Przyglądając się faktom to faktycznie olej z tej rośliny wykazuje przede wszystkim bardzo silne działanie przeciwzapalne, a więc przede wszystkim może on łagodzić zmiany już pojawiające się na skórze. Do tego dochodzi jednak również działanie antybakteryjne, a więc mamy tutaj do czynienia z prewencją, która może utrudnić pojawianie się nowych wyprysków na twarzy w przyszłości. Za wszystkie te rzeczy odpowiedzialne są takie składniki jak chociażby nigellon, tymochinon czy różnorodne, nienasycone kwasy tłuszczowe, które oczywiście wykazują duże działanie antyoksydacyjne.

Można stosować nie tylko punktowo

Istotną zaletą oleju z czarnuszki, w przypadku walki z trądzikiem, jest tutaj fakt, że można go stosować nie tylko punktowo. Zastosowanie punktowe to w zasadzie użycie jednej kropelki oleju bezpośrednio na miejsce zapalne, a więc na naszą zmianę skórną z trądzikiem. Olej dość szybko złagodzi obrzęk oraz zaczerwienienie i przyczyni się do szybszego gojenia. Olejek jednak dość powszechnie stosuje się na całą twarz, jako właśnie ochrona antybakteryjna przed nowymi wypryskami. Najpopularniejszym sposobem jest dodanie niewielkiej ilości olejku do kremu na twarz i dokładne wymieszanie ze sobą obu składników. Tak przygotowaną maść cienką warstwą nakłada się na skórę i delikatnymi ruchami wmasowuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *