Olej z wiesiołka na trądzik

Olej z wiesiołka na trądzik

Od zarania dziejów olej wiesiołka znany jest jako bardzo skuteczna substancja do leczenia różnych przypadłości. Dawno temu roślinę tę wykorzystywano nawet do opatrywania ran, co już na pewno świadczy o jego bardzo dużych zdolnościach antybakteryjnych.

Medycyna naturalna ma ogromne możliwości, których często nie wykorzystujemy będąc omamionymi nowoczesnymi rozwiązaniami. Tymczasem pośród wielu pozytywnych aspektów stosowania tego oleju można także wymienić pomoc osobom, szczególnie kobietom, z cerą trądzikową.

Dobry suplement dla kobiet

W przypadku kobiet problem z trądzikiem bardzo często nasila się w okresie miesiączkowania i jeśli tak właśnie się dzieje to można podejrzewać, że jest to efektem niedoboru nienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy Omega. Olej z wiesiołka, a konkretniej z nasion tej rośliny, jest potężnym siedliskiem naturalnych kwasów, a do tego witaminy E i wielu innych ważnych składników dla naszego organizmu.

Olej powszechnie spotkamy w aptekach w formie kapsułek i zdecydowanie taką postać najlepiej wybierać. Kupując jednak olej z wiesiołka powinniśmy zwrócić uwagę na sposób jego pozyskania. Olej powinien być bowiem tłoczony na zimno. Jakakolwiek ingerencja cieplna w proces przygotowywania oleju sprawia bowiem, że wraz z ciepłem traci on część swoich ważnych składników i nie będzie już tak skuteczny. Na szczęście cena takiego olejku nie jest wysoka i za 100 kapsułek należy zapłacić przeciętnie około 20zł.

Dlaczego wiesiołek może być skuteczny?

Brak nienasyconych kwasów tłuszczowych u kobiet jest typowy dla okresu tuż przed miesiączkowaniem, a ich brak uwydatnia się właśnie na twarzy, poprzez pojawiające się wypryski. Olejek upłynnia także samo sebum, które przestaje tak bardzo zapychać pory, a do tego zawarte w nim składniki zwalczają wiele niebezpiecznych bakterii. Co ciekawe, efektem ubocznym kuracji antytrądzikowej z olejem z wiesiołka może być znaczne poprawienie się wyglądu paznokci, a także i włosów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *