Olejek rycynowy na trądzik

Olejek rycynowy na trądzik

Olej rycynowy na trądzik – Skuteczny?

Olejek rycynowy to chyba jeden z najtańszych, ale jednocześnie stosunkowo skutecznych sposobów na walkę z niezbyt uporczywą formą wyprysków skórnych. Mała buteleczka kosztuje ledwie kilka złotych i starcza na naprawdę długi czas. Teoretycznie olejek ten wykorzystywany do zupełnie innych celów, jednak według wielu osób okazuje się on być dobrzy także na trądziki, a co najważniejsze jest zupełnie naturalny, a więc bezpieczny.

Warto podkreślić tutaj fakt, że olejek nie będzie działał dobrze na każdego, ale z racji jego śmiesznej ceny warto spróbować. Sposób stosowania jest niezwykle prosty. Kropelkę olejku należy wylać na czysty palec i wetrzeć w miejsce gdzie znajduje się wyprysk lub krostka. Ręka, którą wcieramy olejek w trądzik musi być oczywiście zupełnie czysta, można nawet zastosować rękawiczki pielęgniarskie. Skóra powinna być oczywiście wcześniej dokładnie umyta, a sam zabieg najlepiej wykonywać na noc. W przypadku drobnych problemów często rano można obudzić się praktycznie z brakiem niedoskonałości. Większe krosty lub trądzik leczy się przez 3-4 dni.

Metoda jest jednak zupełnie bezpieczna, nie wywołuje skutków ubocznych i co najważniejsze rzadko zdarza się, aby olejek rycynowy pogłębił problem. Olejek ten stanowi bowiem tak naprawdę truciznę dla bakterii i dlatego często pomaga w walce z trądzikiem. Warto razem z olejkiem zastosować krem bądź też tonik, który zamyka pory. Po dokładnym oczyszczeniu się miejsca niedoskonałości kosmetyk zamknie bakteriom dostęp do tego miejsca i tym samym zmniejszy się szanse na powstanie nowego wyprysku.

One thought on “Olejek rycynowy na trądzik

  1. Gronek

    Spróbuję. Cena faktycznie jest niewielka, więc wiele do stracenia nie ma. A można sporo zyskać. Jest ktoś, kto już testował?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *