Oliwa z oliwek na trądzik

Oliwa z oliwek na trądzik

Nasz rynek zalewany jest różnego rodzaju syntetycznymi kosmetykami, których zadaniem jest chociażby łagodzenie pojawiających się zmian trądzikowych. Osoby cierpiące na tę przypadłość skóry doskonale wiedzą, że sama walka z trądzikiem jest bardzo trudna, ale jeszcze trudniej pozbyć się później nieestetycznych blizn, które pozostają po starych wypryskach.

Większość z nas mniej więcej ma świadomość tego, że oliwa z oliwek ogólnie jest dla nas zdrowa zawierając mnóstwo witamin. Najczęściej jednak nie wiemy tego, że oliwa ta może być stosowana także do pielęgnacji skóry, często skuteczniejszej i bezpieczniejszej niż w przypadku kosmetyków syntetycznych.

Naturalne pozbywanie się blizn po trądziku

Oliwa z oliwek posiada szereg cennych dla naszej skóry witamin, do tego świetnie nawilża skórę i może przyczyniać się do szybszego jej złuszczania, a przecież na tym nam zależy w przypadku chęci pozbywania się blizn po trądziku. Jak w takim razie można stosować tę oliwę na zniszczone miejsca? Zabieg jest bardzo prosty. Wystarczy wieczorem na umytą twarz nanieść mniej więcej łyżeczkę oliwy i przez kilka minut bardzo dokładnie wcierać ją w twarz kolistymi ruchami. Stosujemy delikatny nacisk i skupiamy się przede wszystkim na miejscach, gdzie jest problem do usunięcia. Po kilku minutach pory skóry będą nasycone, a my musimy usunąć nadmiar oliwy chociażby namoczonym wacikiem. Zabieg warto powtórzyć chociaż dwa razy, a do tego stosować go każdego wieczoru.

Oliwka wchłaniając się w skórę znacząco ją zmiękcza, a więc przyczynia się do szybszego usuwania naskórka z bliznami.

Skóra będzie bardziej delikatna

Musimy także pamiętać o tym, że po pewnym czasie od rozpoczęcia takich zabiegów skóra naprawdę wyrówna swoją barwę, ale początkowo będzie to efekt dotarcia do nieco głębszej warstwy skóry, która będzie bardzo narażona na pojawienie się nowego trądziku. Aby efekt usunięcia blizn utrzymać musimy przez pewien czas ze zdwojoną siłą dbać o swoją skórę i chronić ją przed czynnikami sprzyjającymi pojawianiu się trądziku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *